ŚWIECKI OPŁATEK - cieszy, czy szokuje? Nowy produkt na rynku do kupienia na święta!

i

Autor: https://www.facebook.com/CafeKulturalna /photos/a.228311703879701/3764278450282991/

ŚWIECKI OPŁATEK: cieszy czy szokuje? Nowy produkt na rynku do kupienia na święta!

2020-12-11 18:31

ŚWIECKI OPŁATEK: cieszy czy szokuje? Nowy produkt na rynku do kupienia na święta! Boże Narodzenie nie tylko jest czasem dla katolików. Również niewierzący chcą spędzić ustawowo wolne dni od pracy w towarzystwie najbliższych. Ateiści kultywują chrześcijańskie tradycje, by nie sprawić przykrości rodzinie, a czasem dlatego, że są piękne i wzniosłe. Jedną z nich jest dzielenie się opłatkiem. Teraz mogą zrobić to... opłatkiem z błyskawicą... To już przesada?

ŚWIECKI OPŁATEK - cieszy, czy szokuje? Nowy produkt na rynku do kupienia na święta! Ateiści będą mogli przełamać się z bliskimi specjalnym opłatkiem, którego nie zakupią w kościele lub od organisty. Na opłatku znajduje się symbol błyskawicy, a jego cena to... 10 złotych. Wymyśliła go Agnieszka Łabuszewska, właścicielka kawiarni z Pałacu Kultury i Nauki. - My mamy też prawo, my już nie wierzący, korzystać z tych dóbr kultury, jakim jest dzielenie się opłatkiem. Tak jak jest choinka czy w ogóle same święta - mówi.Twórcy podkreślają, że jest to produkt bezglutenowy i zapraszają do jego zakupu. Zamówić można go indywidualnie, drogą mailową.

Jak mówi pomysłodawczyni opłatka - od dłuższego czasu nie po drodze jest jej z Kościołem, ale łamanie się opłatkiem traktuje jako element tradycji. - Wychowałam się w rodzinie katolickiej i dla mnie łamanie opłatkiem jest ważne. To coś symbolicznego, wzruszającego, żeby się . Ale w tej sytuacji, w której jesteśmy, nie chcę kupować opłatka w Kościele - mówi. Od dłuższego czasu jest aktywną uczestniczką Strajku Kobiet, stąd pomysł na opłatek z piorunem.

W internecie już rozpętała się burza, bo nie wszyscy są zachwyceni pomysłem.

- Nie ma co! Określenie "dzielenie się opłatkiem", po lekturze wielu komentarzy, mam wrażenie przybiera nową postać. Nowego znaczenia. No ba! Podziałowego, rzecz jasna! - piszą komentujący post.

- To jest dla mnie niesłychane, że ludzie oburzają się kawałkiem wafelka. Zwyczaj dzielenia się opłatkiem nie jest stricte katolicki, tylko pogański i chrześcijaństwo to przejęło. Jest tyle rzeczy, którymi Kościół się powinien teraz zająć. Jego wyznawcy mają bardzo wiele do posprzątania i tam powinna być skierowana ich energia oburzenia - komentuje Agnieszka Łabuszewska - Oni doszukują się prowokacji. To nie jest prowokacja. Ja to robię myśląc o miłości, bliskości, dzieleniu się i kobietach, które tak dzielnie teraz strajkują.

W Internecie nie brakuje też komentarzy księży, którzy zaznaczają, że taki opłatek nie zostanie poświęcony. Jego pomysłodawczyni odpowiada, że nie o to w tym wszystkim chodzi, bo ten opłatek z założenia ma być świecki.

Świecki opłatek - jak zamówić?

Zamówić opłatek można już teraz w internecie. Chętnych może być wielu! Strajk Kobiet zamieścił prostą i krótką informację o produkcie. Możecie przeczytać ją poniżej:

  • Nazwa: świecki opłatek z błyskawicą
  • Format: 105 x 148 mm
  • Skład: skrobia ziemniaczana, woda, oliwa z oliwek
  • Produkt bezglutenowy
  • Nadruk: barwnik spożywczy
  • Cena 1 szt: 10 PLN (słownie: dziesięć złotych zero groszy)
  • Dochód dla: Ogólnopolski Strajk KobietProdukowane w Polsce (no bo gdzie)
  •  Przeznaczenie: Do dzielenia się, z dobrymi intencjami
  • Projekt nadruku: Ola Jasionowska, Ogólnopolski Strajk Kobiet
  • Dostępne na: ? kulturalna.pl oraz stacjonarnie!Zamówienia z dostawą i większe ilości: +15 PLN kulturalna.malgorzata@gmail.com
Szkolenie ochotników do WOT
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE