Świeć blaskiem z odblaskiem! W Warszawie rusza świąteczna akcja

2021-12-06 15:51
W Warszawie rusza akcja Świeć blaskiem z odblaskiem
Autor: fot. Alina Makarczuk W Warszawie rusza akcja "Świeć blaskiem z odblaskiem"

​W całej Warszawie stanęło 30 choinek, które jako jedyne przed świętami warto rozebrać. Najlepiej z dziećmi! Strażnicy wraz z Lasami Państwowymi ruszają z akcją, w ramach której z drzewek można zdejmować odblaski. Wszystko z troski o bezpieczeństwo najmłodszych przechodzących przez ulicę.

Zabytkowe tramwaje wyjechały na linię M

Świeć blaskiem z odblaskiem!

Zamiast bombek - elementy odblaskowe. Dzieci z podstawówki nr 166 ubrały w odblaski choinkę przed siedzibą straży miejskiej. To w ramach akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem! Bądź widoczny", z którą właśnie w Warszawie ruszyli strażnicy miejscy wraz z leśniczymi. Główne założenie przedsięwzięcia to promowanie bezpieczeństwa na drogach. - Chodzi o to, aby każda osoba mogła sobie wziąć taki odblask, zawiesić gdzieś na garderobie i być dla kierowców widoczna. Nawet z odległości ponad 100 metrów kierujący widzi taką osobę. To szczególnie ważne teraz, kiedy szybko robi się zmrok, a w powietrzu jest mgła lub smog - mówi rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk.

30 choinek z odblaskami można znaleźć przed urzędami dzielnic i siedzibami miejskich służb. Każdy może sobie nieodpłatnie zdjąć kilka odblasków, by przyczepić je do ubrania, roweru czy hulajnogi. Choinki pochodzą z plantacji w nadleśnictwie Łuków.

- Już po raz szósty dołączamy do tej akcji. Zarówno po to, by promować bezpieczeństwo na drogach, jak też aby promować żywe choinki. To ekologiczne drzewka, które nie niszczą środowiska w odróżnieniu od tych sztucznych, na których produkcję zużywanych jest sporo energii i plastiku - mówi rzecznik regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Maciej Pawłowski.

Czytaj także: Ciało kobiety w jednym z mieszkań na Pradze Północ! Policję wezwali sąsiedzi

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE