Warszawa

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Boże Narodzenie 2023

Świąteczne atrakcje dla dzieci i dorosłych w Warszawie. Te wydarzenia przyciągną tłumy

2023-12-22 21:12

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy więc stworzyć listę najciekawszych miejskich atrakcji, które przygotowano dla mieszkańcy Warszawy. W zestawieniu znajdziecie wydarzenia skierowane do najmłodszych, ale również do całych rodzin. Rodzice i seniorzy również zdecydowanie nie będą się nudzić!

Od początku grudnia w Warszawie odbywają się kolejne wydarzenia w klimacie bożonarodzeniowym. Jest ich naprawdę wiele - zarówno na poziomie ogólnomiejskim, jak i dzielnicowym. Na naszej liście znajdziecie kilkanaście najpopularniejszych atrakcji i największych imprez, na których nie może was zabraknąć.

Świąteczne atrakcje dla dzieci i dorosłych w Warszawie - Boże Narodzenie 2023

Najpopularniejsze lodowiska w Warszawie, czyli ślizgawka na Starym Mieście oraz PKiN, zostały otwarte w mikołajki, 6 grudnia. Pierwsze z nich jest otwarte w godzinach: 10:00 - 12:00, 13:00 - 15:00, 16:00 - 18:00, 19:00 - 21:00, a drugie: 10:00 - 13:00, 14:00 - 17:00, 18:00 - 21:00. Wstęp na lód jest bezpłatny.

Jesteście zainteresowani odwiedzeniem innych lodowisk w Warszawie? Sprawdźcie ich listę, godziny otwarcia oraz cenniki.

Warszawiacy mogą pospacerować Traktem Królewskim rozświetlonym świąteczną iluminacją od 6 grudnia. - W tym roku na spacerowiczów będą czekały nowe ozdoby, które nawiązują do lat 50. i 60. minionego stulecia. Będą bombki, choinkowe lampki i łańcuchy z korowego papieru, ale również saturatory, sklepowa waga czy telefon z tarczą. Obejrzeć będzie można rozświetloną Syrenę, czyli legendę polskich szos oraz kultowy motorower Ryś - przekazali przedstawiciele ratusza.

Warto pamiętać, że od nocy z 1 na 2 grudnia Trakt weekendowo zmienia się w deptak, co jedynie uprzyjemni spacery.

Choinka na pl. Zamkowym została rozświetlona 7 grudnia o godz. 18:00. Mistrzem tej lubianej przez warszawiaków ceremonii był prezydent Rafał Trzaskowski. - Warszawska choinka to 27-metrowe drzewko z energooszczędnych i nowoczesnych materiałów. Znajdzie się na niej ponad 40 tysięcy światełek - poinformowali urzędnicy.

Z myślą o mieszkańcach stolicy oraz turystach, którzy nie wyobrażają sobie okresu bożonarodzeniowego bez wizyty na jarmarku, na międzymurzu, od Kolumny Zygmunta po Wąski Dunaj został rozstawiony świąteczny targ. Można go odwiedzać w godzinach: niedziela - czwartek - 11:00-20:00; piątek - sobota - 11:00-21:30; 25 i 26 grudnia - 11:00-21:30.

Poza tym w stolicy organizowane są oczywiście mniejsze jarmarki, m.in. Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej (7-8 grudnia).

 • Imprezy z darmowymi choinkami

Co ciekawe, w okresie świątecznym mieszkańcy niektórych dzielnic mogą liczyć na wyjątkowe prezenty. Na razie ogłoszono trzy takie akcje - "Choinka pod Choinkę" na Bemowie, wymiana elektroodpadów na drzewka na Bielanach oraz rozdanie drzewek podczas "Świątecznego pikniku" na Woli.

 • Świąteczne imprezy sąsiedzkie w dzielnicach Warszawy

Poza imprezami ogólnomiejskimi, na mieszkańców poszczególnych dzielnic Warszawy czekają mniejsze, sąsiedzkie wydarzenia. Wiemy już, że wybrane z nich odbędą się w następujących terminach:

 • Rembertowska Choinka - parking przy Urzędzie Dzielnicy Rembertów - 2 grudnia, godz. 14:00;
 • Odpalamy Święta na Bemowie - teren zielony u zbiegu ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej - 6 grudnia, godz. 16:00;
 • Rozświetlenie choinki i koncert na Ochocie - plac Narutowicza - 6 grudnia, godz. 18:00;
 • Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej - parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła - 9 grudnia, godz. 10:00;
 • Jarmark Świąteczny w Ursusie - Dom Kultury "Kolorowa" - 9 grudnia, godz. 15:00;
 • Ursynowskie Mikołajki z klockami LEGO - Arena Ursynów - 10 grudnia, godz. 12:00;
 • Koncert Świąteczny Pijanej Sypialni na Bielanach - Urząd Dzielnicy Bielany - 10 grudnia, godz. 17:00;
 • Podwórkowa Gwiazdka na Białołęce - MAL Przystanek Porajów - 14 grudnia, godz. 16:00;
 • Mokotowska Magia Świąt - koncert i zimowa herbata z piernikami - dziedziniec Urzędu Dzielnicy Mokotów - 14 grudnia, godz. 18:00;
 • Koncert "Wesołych Świąt Prago!" na Pradze-Północ - Pałacyk Konopackiego - 15 grudnia, godz. 20:00;
 • Zimowy Wilanów - Jarmark Świąteczny - Plaża Wilanów - 16-17 grudnia, godz. 11:00;
 • Świąteczne Spotkanie na Woli - Wspólne Świętowanie w Sercu Dzielnicy - parking pływalni "Foka" - 16 grudnia, godz. 12:00;
 • Świąteczny Targówek - parkingu przed Urzędem Dzielnicy Targówek - 17 grudnia, godz. 12:00;
 • Wawerski Jarmark Bożonarodzeniowy - parking za Urzędem Dzielnicy Wawer - 19 grudnia, godz. 12:00;
 • Świąteczne spotkanie na Pradze-Południe - plac Szembeka - 20 grudnia, godz. 16:00.

W okresie świątecznym Warszawa nie zapomina o tych, którzy kochają sport. 9 grudnia o godz. 8:30 przy Centrum Edukacji Przyrodniczej-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa odbył się Bieg z Mikołajem 2023. Uczestnicy przebiegli ścieżkami Lasu Kabackiego na dystansie 5 km.

Od 7 grudnia mieszkańcy stolicy po raz kolejny mają okazję skorzystać ze świątecznej komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą wybrać spośród przystrojonego autobusu, tramwaju oraz metra.

Pl. Pięciu Rogów został rozświetlony w sobotę, 9 grudnia. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 18:00, a na miejscu czekała również impreza silent disco, na której zagrali Jacob Core i MJ.SAX.

Od 15 grudnia, w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę spacerowicze mogą podziwiać wyjątkowy pokaz. - Animacje o wymiarze 1200 m kw. przedstawią nowoczesny kolaż motywów świątecznych i naukowych z centralną postacią Mikołaja Kopernika - przekazał ratusz. Projekcje odbywają się o pełnych godzinach, od 17:00 do 22:00.

Spacerowicze, którzy wybiorą się na weekendowe spacery, będą mieli okazję posłuchać koncertów oraz podziwiać występy teatrów ulicznych. Wydarzenia odbędą się 9 i 10 oraz 16 i 17 grudnia na Podzamczu oraz Trakcie Królewskim w godzinach popołudniowych.

 • Koncerty kolęd

Koncerty kolęd odbywają się w Warszawie już od początku grudnia. Aby nie przegapić interesujących wydarzeń ze świątecznymi melodiami w tle, warto śledzić naszą regularnie aktualizowaną listę.

Świąteczna impreza na PGE Narodowym odbyła się w weekend, 9 i 10 grudnia. Odwiedzający mogli spotkać św. Mikołaja, wziąć udział w warsztatach i skorzystać z wielu innych, specjalne przygotowanych na tę okazję atrakcji. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Ceny na jarmarku bożonarodzeniowym w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Filmy świąteczne dla dzieci. Zobaczcie najlepsze zestawienie!