Świąteczna iluminacja

i

Autor: Artur Malinowski flickr.com Świąteczna iluminacja

Świąteczna iluminacja w Warszawie - ostatni moment, by ją podziwiać

2022-02-04 7:55

W czwartek, 3. lutego rozpoczął się demontaż komercyjnej iluminacji, która ozdabiała ul. Nowy Świat. Za to miejskie ozdoby na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym znikną po 14. lutego - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Trwa demontaż świątecznej iluminacji

Zimowa iluminacja upiększa Trakt Królewski - od pl. Zamkowego do ronda de Gaulle’a - od początków grudnia. Będzie można ją podziwiać jeszcze przez dwa weekendy. "Już dziś zaczął się demontaż komercyjnej iluminacji, która ozdabiała ul. Nowy Świat, za to miejskie ozdoby na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym znikną po 14 lutego" - przekazał w czwartek ZDM. To m.in. 27-metrowa choinka i 8 wolnostojących dekoracji: sprzedawca balonów, warszawska katarynka, tramwaj konny, figury szachowe, szachownica, tunel świetlny, obrotowa karuzela i altana dla zakochanych.

Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?

Walentynki ostatnią okazją na podziwianie iluminacji

Jak zaznaczył ratusz dużą popularnością cieszy się zwłaszcza altana, która prawdziwe oblężenie powinna przejść w ostatni dzień, gdy będzie można ją podziwiać, czyli w Walentynki. Zniknie też świąteczne oświetlenie 108 latarni na Krakowskim Przedmieściu oraz 15 na Placu Zamkowym. Energooszczędne diody eko-LED zostaną zdjęte z 63 drzew.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE