Stadion PGE Narodowy

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Sport

Superpuchar Europy 2024 oficjalnie w Warszawie! UEFA podjęła decyzję

2023-09-27 9:39

To już pewne. UEFA podjęła decyzję o powierzeniu spotkania o Superpuchar Europy w 2024 r. Polsce. Mecz odbędzie się na PGE Narodowym. Rywalizacja wyłoni najlepszą drużynę w Europie. Zmierzą się ze sobą triumfatorzy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Mecz o Superpuchar Europy 2024 w Warszawie

Tym razem to PGE Narodowy ma stać się miejscem piłkarskiej rywalizacji między dwoma najlepszymi drużynami w tej części świata. Obradujący w Limassol na Cyprze Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził wybór Warszawy. Wcześniej nieoficjalnie o tej decyzji donosił portal "meczyki.pl". Według tradycji spotkania tej rangi odbywają się zawsze w pierwszych tygodniach nowego sezonu.

Tegoroczny mecz o Superpuchar Europy odbył się na Stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa w Pireusie. Naprzeciwko siebie stanęli angielski Manchester City i hiszpańska Sevilla. Zwycięski okazał się zespół Pepa Guardioli, który pokonał przeciwnika w rzutach karnych.

To nie będzie pierwsze takie spotkanie na PGE Narodowym

Mecz o Superpuchar Europy w przyszłym roku będzie drugim prestiżowym wydarzeniem tego formatu, które odbędzie się w Warszawie. Kilka lat wcześniej, w 2015 r. na PGE Narodowym odbył się finał Ligi Europy między Sevillą a nieistniejącym już ukraińskim klubem FK Dnipro. Hiszpański zespół z grającym wtedy w nim Grzegorzem Krychowiakiem wygrał 3:2.

Zobacz poniżej zdjęcia wystawy Stolen Wildlife w Warszawskim ZOO:

Zdenerwowany i smutny Santos chowa się za autobusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE