Studenci UW ruszają z misją do Albanii! 14 tys. osób zostało bez dachu nad głową [AUDIO]

2020-01-08 19:33 AGO
Trzęsienie ziemi w Albani
Autor: Wikipedia, CC, Fot. Terremoto in Albania, 2019 Studenci pomogą mieszkańcom odbudować domy

Studenci ruszają z misją do Albanii! Na skutek trzęsienia ziemi, do którego doszło tam w listopadzie zginęło ponad 50 osób. Około 700 zostało rannych, a niemal 14 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową. Żeby odbudować te domy potrzeba pieniędzy - dlatego studenci ruszyli z internetową zbiórką pieniędzy.

Projekcja filmów albańskich, rozmowy ze specjalistami i kiermasz to tylko niektóre z pomysłów, które mają promować zbiórkę.

- Dzięki lokalnym mediom i naszym przyjaciołom mamy już wstępne rozeznanie, czego najbardziej potrzebują poszkodowani. Nawiązaliśmy już kontakt z miejscowymi organizacjami pozarządowymi oraz z Albańskim Czerwonym Krzyżem. Mamy wgląd do danych albańskiego rządu i władz lokalnych na temat zniszczeń - czytamy na stronie zbiórki.

Kiedy uda się zebrać odpowiednią kwotę, studenci planują wyjechać do Albanii, aby pomagać na miejscu.

- Chcemy przede wszystkim wesprzeć w rozdyspoowaniu tych środków. Dopilnować, aby zostały rozdysponowane w sposób poprawny. Chcemy też udokumentować to co się tam stało z naszej studenckiej perspektywy - tłumaczy pomysłodawca projektu, Sławomir Kirdzik.

Zbiórka trwa do 3 lutego. POSŁUCHAJ:

Szczegóły akcji znajdują się na Facebooku Koła Naukowego Studium Europy Wschodniej UW.