Studenci UKSW pozbywają się nudy na kwarantannie. Ich bloga czytają nawet w Chinach!

2021-02-11 21:27
Studenci UKSW pozbywają się nudy na kwarantannie. Ich bloga czytają nawet w Chinach!
Autor: quarantine-vibe.com, zrzut ekranu Studenci UKSW pozbywają się nudy na kwarantannie. Ich bloga czytają nawet w Chinach!

Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udowodniają, że kwarantanna nie musi być nudna! Na swoim blogu i Instagramie pokazują, jak w ciekawy sposób spędzać nadmiar wolnego czasu. Quarantine Vibe to propozycja dla miłośników sportu, muzyki i seriali. Tworzy ją 5 przyjaciół z różnych części Polski.

Co robić na kwarantannie

Czas pandemii i kwarantanny nie musi być nudny! Na swoim blogu i Instagramie udowadniają to studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Quarantine Vibe to propozycja dla tych, którym brakuje pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Wszystko zaczęło się na uczelni. Jak mówi jedna z autorek projektu, studentka dziennikarstwa Łucja Nalewajk - pomysł powstał podczas zajęć.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

- Dostaliśmy zadanie, aby stworzyć coś ciekawego w Internecie. Nie wiedzieliśmy za bardzo co zrobić, bo każdy z nas interesuje się czymś innym. Jest nas pięcioro, więc trudno było wymyślić jedną kategorię. Postanowiliśmy połączyć wszystko to, co lubimy w jedno - opowiada Łucja Nalewajk.

Jak się okazuje na studencki projekt Qurantine Vibe wpływ miały też chociażby zamknięte kluby i restauracje.

- W pewnym momencie sami siedzieliśmy w domu i nie mieliśmy co robić. W końcu zaczęliśmy myśleć, kombinować, szukać, tego co nas interesuje. Zgłębiać różne dziedziny, żeby po prostu zrobić coś innego - dodaje współtworząca projekt Wiktoria Stefańska.

"Grupa stworzyła się przez przypadek"

A jak stworzył się pięcioosobowy zespół twórców projektu? Częściowo zadecydował przypadek.

- Dobraliśmy się całkowicie losowo. Ja, Ola i Łucja powiedziałyśmy, że już z góry jesteśmy razem. Potem dołączył Mateusz i Zlata. Ale myślę, że przypadki w życiu nie istnieją i to nie był do końca zbieg okoliczności. Dogadujemy się super, posty pojawiają się regularnie. Nie było dnia, żeby post się nie pojawił - mówi Wiktoria Stefańska.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Nie zawsze jest łatwo

Współtwórczyni projektu Łucja Nalewajk dodaje, że mimo różnorodności grupy udaje się wspólnie tworzyć projekt.

- Po prostu zagrało. Ten nasz cały zespół dobrze się dogadał od samego początku. Każdy z nas ma swoją kategorię, swojego konika. Pomagamy sobie, kiedy czegoś nie umiemy, kiedy komuś wypada jakiś wyjazd, choroba. My to na siebie bierzemy i pomagamy sobie nawzajem. Nie ma u nas podziału na liderów i szefów - opowiada studentka.

5 grup tematów

Tematy tworzone przez członków projektu Quarantine Vibe dotyczą dziedzin życia codziennego. Posty są dodawane 5 razy w tygodniu.

- Każdy z nas pisze co tydzień na jeden z tematów. Nie ograniczamy się do tego, że każdy wybiera sobie tylko jedną tematykę. Każdy może wypowiedzieć się w pięciu kategoriach. Są to: sport, gotowanie, literatura, filmy i seriale, a także muzyka. Sami wymyślamy sobie temat. Nie ograniczamy się do samych newsów. Tak samo, jak każdy blog piszemy o tym, co lubimy. Np. o swoich ulubionych książkach, recenzujemy ukochane płyty, ostatnio obejrzany serial na Netflixie - mówi Łucja Nalewajk. 

Studenci nie planują zwalniać z rozwojem swojego pomysłu. W planach mają stworzenie podcastu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE