Strefa płatnego parkowania

i

Autor: ZDM

Strefa płatnego parkowania się rozszerza. Są też pierwsze kontrowersje

2020-07-23 15:13

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania na Woli oraz Pradze-Północ. Są też pierwsze kontrowersje. Warszawiacy nie chcą strefy przy cmentarzu. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

W maju rada miasta zdecydowała o rozszerzeniu strefy. Teraz drogowcy, stawiają pierwsze słupy na znaki określające zasady parkowania, wyznaczają też niebieskie koperty dla osób niepełnosprawnych. We wrześniu mają się też pojawić nowe parkomaty, ale jest jedno miejsce w stolicy, które zdaniem warszawiaków nie powinno być objęte nową strefą płatnego parkowania.

Chodzi o okolice cmentarza powązkowskiego. Zdaniem warszawiaków, w tym miejscu każdy powinien mieć możliwość parkowania. " To miejsce odwiedza tysiące osób, które chcą w spokoju wędrować alejkami cmentarnymi, nie śpiesząc się do parkomatu" - mówi nam kierowca zaparkowanego przy ulicy powązkowskiej samochodu.  

ZDM przekonuje, że strefa jest stolicy i warszawiakom niezbędna. Ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza Śródmieścia. "Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy" - czytamy w komunikacie ZDM-u. 

Zbierali złom charytatywnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE