SPPN

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Strefa płatnego parkowania w Warszawie. Jesienią znów się powiększy?

2023-02-03 21:49

Rada miasta zdecyduje o przyszłości dwóch nowych obszarów Warszawy. Czy wkrótce Saska Kępa i Kamionek staną się Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

2 stycznia 2023 roku Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie powiększyła się o rejon pl. Hallera na Pradze-Północ oraz nowe obszary na północnym Mokotowie. Mieszkańcy musieli pamiętać o uzyskaniu abonamentu, aby móc bez problemów parkować w swojej okolicy. Być może na jesieni tego roku ta strefa ponownie się powiększy.

O tym, czy faktycznie SPPN poszerzy się zdecydować ma w przyszłym tygodniu rada miasta. Tym razem miejsca, które miałyby zostać objęte nowymi przepisami to Saska Kępa i Kamionek. 

Czytaj także: Płatne parkowanie w Warszawie. Nowe strefy na Pradze-Północ i Mokotowie

Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie znów się rozszerzy?

To zakończyłoby wielomiesięczną dyskusję, głównie między lokalnymi aktywistami. Ratusz przeprowadza już końcowe ustalenia z dzielnicą Praga-Południe, a rozszerzenie SPPN o Saską Kępę i Kamionek zostałoby wzięte pod głosowanie na najbliższej Radzie Miasta.

- Jeśli taka decyzja zostałaby podjęta przez radnych, to jesienią bylibyśmy gotowi - mówi naszemu reporterowi Michałowi Rawie dyrektor ZDM Łukasz Puchalski.

Michał Rawa porozmawiał również z mieszkańcami tych okolic, którzy w większości cieszą się na wprowadzenie strefy. Są przekonani, że dzięki temu skończą się ich problemy z parkowaniem.

- Dzięki temu będzie mniej samochodów na chodnikach. Na pewno rozwiąże to problem parkowania, nie będziemy musieli szukać tyle czasu miejsca - mówi jedna z mieszkanek.

Czytaj także: Lepiej nie zapomnieć. Już 2 stycznia Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie powiększy się

Morderca swojej matki miałby wyjść na wolność?! Taki wniosek wpłynął do sądu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE