Strażacy uratowali młodego samca sarny. Koziołek utknął w rozlewisku Narwi

2023-02-27 10:01

„Strażacy od koników morskich” takim mianem określa się strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Nowym Dworze Mazowieckim. Ostatnia akcja strażaków polegała na uratowaniu młodego samca sarny, który utknął w rozlewisku Narwi. Zobaczcie zdjęcia z tej nietypowej akcji.

Strażacy uratowali młodego samca sarny, który utknął w rozlewisku Narwi

W niedzielę (26 lutego) pomocy strażaków z Nowego Dworu Mazowieckiego potrzebował nietypowy mieszkaniec tych okolic. Zwierze, które nie było w stanie samodzielnie wydostać się z rozlewiska, zauważył podczas spaceru jeden z mieszkańców i poinformował o tym fakcie strażaków. Wysoki poziom wód spowodował utworzenie wielu rozlewisk na terenach zalewowych przy odnodze rzeki Narwi i to właśnie w nich utknął młody samiec sarny.

Koziołek był przestraszony i wyziębiony. Skierowani na akcję strażacy z OSP-RW NDM nie zastanawiali się długo i weszli do zimnej wody, by pomóc przerażonemu zwierzęciu wydostać się ze śmiertelnej pułapki. Akcja zakończyła się sukcesem, a zmęczone i zmarznięte zwierze strażacy przewieźli do Przychodni Weterynaryjnej - MASTIF, Ewa Dunal.

„Strażacy od koników morskich” tak często nazywani są strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Nowym Dworze Mazowieckim. Ta nietypowa nazwa wzięła się z logotypu strażaków, w którym występuje konik morski. Jednostka powstałą z inicjatywy dwóch pasjonatów – Radka Rybaka, instruktora płetwonurkowania i Norberta Wysockiego, zawodowego strażaka i płetwonurka. W 2012 roku strażacy rozpoczęli swoją działalność. Obecnie OSP-RW NDM, to blisko 100 zapaleńców oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, z których większość ma już uprawnienia płetwonurka. Strażaków z OSP – RW NDM łączy nie tylko pasja do nurkowania, ale głównie chęć niesienia pomocy tam, gdzie jest ona potrzebna.

Strażacy uratowali malutką sarenkę z siatki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE