Korki

Strajk przewoźników. Setki ciężarówek wjechały na obwodnicę Warszawy

2023-03-22 12:18

Uczestnicy protestu przewoźników pojawili się w Warszawie. Około godziny 10:00 200 ciężarówek przejechało obwodnicą miasta i DK50. Sprawdźcie, jakie są postulaty protestujących.

Protest przewoźników na obwodnicy Warszawy

Strajk przewoźników zorganizowany jest przez rodzinne firmy transportowe z województwa lubelskiego oraz polityków Konfederacji. 22 marca o godzinie 9:00 odbyła się konferencja prasowa, po której ciężarówki ruszyły w stronę Warszawy drogą S2, później S8 i DK50.

Pojazdy nie wjechały do stolicy. W wyniku przejazdu protestujących przewoźników pojawiły się utrudnienia na obwodnicy stolicy. Strajk przewoźników w Warszawie zakończył się około godziny 12:00.

Korki na S8

Strajk przewoźników powoduje utrudnienia w ruchu. GDDKiA poinformowała, że utrudnienia występują na trasie S8 na wysokości Warszawy pomiędzy węzłem Warszawa Zachód, a węzłem Modlińska na jezdni w kierunku Białegostoku. "Występuje spowolnienie w ruchu na odcinku około 10 kilometrów" - przekazała GDDKiA.

"Trasa S8 jest przejezdna, natomiast ruch odbywa się wolniej. Policjanci są na miejscu, dbają o bezpieczeństwo i porządek publiczny na drogach" - poinformowała podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Postulaty protestujących przewoźników

Przedstawiciele branży transportowej domagają się:

  • Zakazu wjazdu naczep zarejestrowanych na Białorusi i w Rosji
  • Zakazu działalności firm o kapitale białoruskim i rosyjskim
  • Odpowiedzialności nadawcy towaru za płatność za usługę (transport)
  • Przywrócenia zezwoleń dla przewoźników Ukraińskich i powiązanie ich z odpowiednią normą emisji spalin (minimum euro3- tak jak wprowadzili Polakom Ukraińcy)
Jędrzej Czerep: "To jest tak naprawdę mechanizm samofinansujący się, Rosja nic do tego nie dokłada" [Raport Złotorowicza]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE