Strajk Kobiet 18.11: Jest zawiadomienie do prokuratury ws. użycia pałki teleskopowej

2020-11-20 18:21 STAN
Blokada Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet
Autor: MAREK KUDELSKI/SUPER EXPRESS Blokada Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet

Strajk kobiet 18.11.2020. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. użycia pałki teleskopowej przez nieumundurowanego policjanta. Poseł Szczerba podkreśla, że było to narażenie na utratę życia, a także nadużycie uprawnień. Czy policjant straci pracę?

Zamieszki na Strajku Kobiet w Warszawie - 18.11.2020

Strajk kobiet 18.11.2020. Jest zawiadomienie do prokuratury ws. użycia pałki teleskopowej

Podczas strajku kobiet 18.11.2020 początkowo blokowano Sejm, gdzie ponownie miała być poruszona kwestia ustawy aborcyjnej. Manifestanci przeszli też m.in. przed siedzibę TVP. Podczas protestów policjanci użyli wobec uczestników gazu pieprzowego. Doszło też do przepychanek. Podczas interwencji jeden z nieumundurowanych policjantów użył wobec uczestników protestu pałki teleskopowej. Poseł Szczerba złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

-Nigdy żadna poszkodowana i żaden poszkodowany nie pozostaną sami. Złożyłem zawiadomienie dotyczące udziału w pobiciu używając pałki teleskopowej będące narażeniem na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia;bezprawne użycie środków przymusu bezpośredniego i nadużycie uprawnień - pisze poseł Szczerba.

- Nieumundurowany i nieoznakowany, jak się później okazało funkcjonariusz policji, zadał uderzenia pałką teleskopową prosto w głowę. Naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To sytuacje niedopuszczalne. Nie ma na nie mojej zgody! - podkreślił poseł Szczerba.

Czytaj także: Strajk Kobiet 18.11.2020. Blokada Sejmu, utrudnienia, relacja na żywo. Gdzie jest protest?

Do zdarzenia odniosła się tez Komenda Stołeczna Policji:

Sprawą niewłaściwego zachowania funkcjonariuszy policji zajmuje się też rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Więcej przeczytasz >>TUTAJ<<