Powstańcy warszawscy zaszczepią się przeciw koronawirusowi

i

Autor: um.warszawa Powstańcy warszawscy zaszczepią się przeciw koronawirusowi

Stolica zaszczepi powstańców warszawskich! Zapewni im opiekę i bezpłatny transport

2021-01-13 13:55

W Warszawie mieszka w tej chwili ponad 600 powstańców. Będą mogli skorzystać ze szczepień przeciw koronawirusowi w pierwszej kolejności. Ratusz zapewni im bezpłatny transport do punktu szczepień oraz pomoc wolontariuszy, którzy w razie potrzeby będą im towarzyszyć w trakcie samej procedury.

Wyższy WIEK EMERYTALNY przesądzony! 67 lat dla kobiet i mężczyzn

Darmowy transport, opieka i możliwość zaszczepienia się w domu

Warszawa zacznie szczepić powstańców już pod koniec stycznia. Wielu z nich deklaruje chęć zaszczepienia się przeciw koronawirusowi. Dlatego miasto szykuje dla nich specjalne wsparcie. Zostaną m.in. bezpłatnie zawiezieni do punktu szczepienia przy ulicy Litewskiej w Warszawie, będą im w tym pomagać wolontariusze, a dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie będą mogli wyjść z domu - miasto przewidziało szczepienia w domu.

- Powstańcy są osobami, które mogą z nich skorzystać w pierwszej kolejności - ze względu na wiek. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zdecydował o dodatkowym wsparciu dla powstańców warszawskich. Będą mogli liczyć na nasze wsparcie zarówno jeśli chodzi o transport, jak też opiekę w trakcie procedury - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Ponad 640 powstańców do dziś mieszka w Warszawie

Na całym świecie żyje obecnie ponad 2 tys. powstańców. Ponad 640 z nich do dziś mieszka w Warszawie. Od początku pandemii  przebywają w całkowitej izolacji. Są w grupie najwyższego ryzyka, jeśli chodzi o zakażenia. Dlatego takie wsparcie jest niezbędne - uważają mieszkańcy. - Najmłodsi powstańcy mają ponad 90 lat, a wiek najstarszych przekracza setkę, także rzeczywiście musimy na nich "chuchać i dmuchać". Nasza fundacja wspiera powstańców od początku pandemii. Robi to też miasto. Wszyscy dbamy o to, aby czuli, że nie są sami. Przez cały czas dostarczamy im jedzenie i na bieżąco wyjaśniamy, jakie mają potrzeby - mówi Rafał Szczepański z Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

„Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE