Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Warszawie: Gdzie się znajdują? [MAPA DZIELNIC]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Warszawie: Gdzie się znajdują? [MAPA DZIELNIC]

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych w Warszawie: Gdzie się znajdują? [MAPA DZIELNIC]

2020-12-15 16:57

Ponad 800 stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Warszawie - to plan na najbliższy czas. Właśnie przyjęto uchwałę. Stolica zamierza zachęcać do zeroemisyjnych środków transportu. Gdzie pojawią się kolejne punkty ładowania? Sprawdź mapy warszawskich dzielnic!

Izera - film promocyjny

Ponad 800 punktów ładowania w Warszawie

Już niedługo w Warszawie rozbudowana zostanie infrastruktura dostosowana do zeroemisyjnych środków transportu. Rada Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą budowy w mieście ponad 800 ogólnodostępnych punktów ładowania. - Jednym z najważniejszych zadań Warszawy jest rozwój transportu publicznego, który nie emituje zanieczyszczeń – tramwajów, metra, szybkiej kolei miejskiej, autobusów elektrycznych, rowerów publicznych. Kolejnym ważnym krokiem jest promowanie elektromobilności indywidualnej, czyli głównie samochodów elektrycznych i hybrydowych. Przyjazne środowisku napędy alternatywne są jednym z elementów działań przybliżających nas do poprawy jakości powietrza - podkreśla ratusz.

Czytaj także: Izera: Zaprezentowano pierwszy polski samochód elektryczny. Tak wyglądają prototypy

Ile będzie punktów ładowania w Warszawie?

Na grudniowej sesji Rada m.st. Warszawy przyjęła „Plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na obszarze m.st. Warszawy”, który przewiduje zainstalowanie w 408 ogólnodostępnych stacjach na terenie wszystkich dzielnic łącznie 816 punktów ładowania. Stanowi to realizację przepisów „Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych”.

Zobacz, gdzie znajdą się punkty ładowania w Warszawie. [MAPY]

Jak wyglądają stacje ładowania pojazdów elektrycznych?

Każda planowana stacja to wolnostojący słupek (o wymiarach: do 170 cm wysokości, 45 cm szerokości i 50 cm głębokości) z dwoma punktami ładowania. Moc pojedynczego punktu (co najmniej 22 kW) pozwoli na ładowanie jednego pojazdu w czasie 1-3 godzin. Każdy słupek umożliwi ładowanie dwóch pojazdów jednocześnie, dlatego konieczne jest wyznaczenie przy nim dwóch stanowisk postojowych.

Czytaj także: GDDKiA odda dwa kolejne odcinki POW jeszcze w tym roku! Prace dobiegają końca

 Za budowę odpowiadać będzie dwóch operatorów systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego, którzy funkcjonują na terenie Warszawy. Są to PGE Dystrybucja SA o/Warszawa – w dzielnicy Wesoła oraz innogy Stoen Operator sp. z o.o. w pozostałych 17 dzielnicach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?