Spowiedź przez okno samochodu. Świątynia Opatrzności Bożej znalazła sposób na epidemię [GALERIA]

2020-04-08 18:20

Zbliżająca się Wielkanoc w czasach pandemii rzuca wyzwanie kościołowi. Do soboty podczas obrzędów liturgicznych w świątyniach może być maksymalnie pięć osób, nie licząc księży. Parafia Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie wpadła na pewien pomysł i spowiada... na parkingu.

Dwa metry od księdza lub nawet przez okno samochodu. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawskim Wilanowie do spowiedzi można przystąpić na parkingu. - Zainteresowanie jest duże. Sakrament pokuty i pojednania - jego zwykła forma - jest w konfesjonale, ale równie dobrze może być przeprowadzony na parkingu, o ile zostanie zachowana tajemnica spowiedzi - mówi ks. Mateusz Kielarski ze Świątyni Opatrzności Bożej.

Księża są dostępni dla wiernych od 10 do 14. Kapłani zmieniają się co dwie godziny, dla bezpieczeństwa mają na sobie maseczki. - Akcja trwa do soboty, czekamy. Jeśli pojawia się więcej chętnych, jesteśmy gotowi udzielać sakramentu nawet w pięciu. Trzymamy rękę na pulsie, żeby wszystkich podjąć - dodaje ks. Kielarski.

Podobną akcję prowadzi proboszcz parafii Detkensa na Bielanach. Spowiada tam w swojej pustelni przez okno, dodatkowo zabezpieczone folią.​ Obrzędy liturgiczne do soboty są ograniczone do pięciu osób i kapłana, w niedzielę mają wzrosnąć do 50.

Dekoracja stołu na Wielkanoc: jak złożyć serwetkę w wielkanocnego zająca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE