Tup,tup,tup

i

Autor: Fundacja Tup, Tup, Tup

Sposób na nudę w ferie? Odkryj Wawer, Żoliborz i Ochotę!

2021-01-08 14:29

Trasy po tych dzielnicach pojawiły się w bezpłatnej aplikacji "Tup, Tup, Tup po Warszawie". Dwugodzinne spacery to szansa dla dzieci by lepiej poznać historię Warszawy, sprawdzić swoją wiedzę w quizach a nawet... zdobyć odznakę Syrenki.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13

QUIZ. Wielkie wojny i ważne bitwy. Tylko ekspert da radę!

Pytanie 1 z 30
Kto dowodził Spartanami podczas bitwy pod Termopilami?

Do Starówki, Łazienek i wielokulturowej Pragi dołącza Wawer, Żoliborz i Ochota!

Bezpłatna aplikacja "Tup, tup, tup po Warszawie" zaprasza młodsze dzieci do spacerów, podczas których będą odkrywać zabytki i historię stolicy. Teraz, wraz z rodzicami, mogą wyruszyć w stronę mniej popularnych turystycznie dzielnic- jak chociażby Żoliborz.

"Tam dzieci oczywiście poznają plac Wilsona, ale też dowiedzą się kilku rzeczy o Kinie Tęcza. Na przykład, że na początku była to kotłownia, dopiero później przekształcono ją w salę koncertową z ruchomymi częściami, co wtedy było absolutną nowością. A dopiero potem pojawiło się kino" - mówi Monika Miłowska z fundacji Tup, Tup, Tup.

Trasy, które można znaleźć w aplikacji to w praktyce około dwugodzinny spacer. Ich autorzy zadbali o to, by dzieci ani przez moment się nie nudziły.

"Postanowiliśmy stworzyć quizy i odznaki, żeby dziecko miało motywację żeby dojść do końca trasy nawet jeśli bolą już nóżki. I tak na początku można zyskać odznakę Bazyliszka, później Złotej Kaczki a na sam koniec, za zdobycie minimum 80% punktów-Syrenki" - dodaje Miłowska.

Autorzy aplikacji nie wykluczają że już wkrótce dostępne będą spacery po kolejnych dzielnicach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE