Wisła walentynki

i

Autor: UM Warszawa

Wisła

Spędź walentynki nad Wisłą. Sauna na rzece, śpiew ptaków i romantyczne spacery

2024-02-12 15:37

Zbliża się święto zakochanych i z tej okazji Warszawa proponuje mieszkańcom stolicy spędzenie walentynek nad Wisłą. Nie zabraknie tam poezji w saunie, śpiewu ptaków, romantycznych spacerów i sauny.

"Dzielnica Wisła to doskonałe miejsce na świętowanie każdej okazji. Także wyrażenie swoich uczuć w jednym z najpiękniejszych miejsc Warszawy w symboliczny dzień zakochanych. Czy może być coś piękniejszego niż długi spacer bulwarami, wspólna przejażdżka ścieżką rekreacyjną przez las łęgowy z towarzyszącym nam widokiem na rzekę lub nieoczywista kolacja przy kubku gorącej czekolady lub herbaty na drewnianych schodkach przy plaży? W ten specjalny dzień namawiamy: zakochaj się nad Wisłą. I jeszcze: zakochaj się w Wiśle" – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.

Spędź walentynki w saunie nad Wisłą

Dzielnica Wisła z okazji walentynek przygotowała dla zakochanych coś specjalnego. W środę odbędzie się kolejna odsłona cyklu Must Be The Poet, w ramach którego chętni czytają poezję w saunie z widokiem na Port Czerniakowski. Kto przygotuje wiersz do wygłoszenia, wchodzi bezpłatnie. Jednak nie można posługiwać się tam smartfonem, tylko mówić z pamięci albo czytać z kartki. Spotkanie jest zaplanowane na 16:30. Obowiązują zapisy.

Do sauny mogą wybrać się również sami zakochani. Z okazji walentynek w Saunie Wisła będzie można wynająć półtoragodzinną sesję na wyłączność tylko we dwoje. Miejsca także trzeba zarezerwować.

Walentynkowe spacery nad Wisłą w Warszawie

Ponadto Dzielnica Wisła zachęca także do spacerów nad rzeką.

"Dzielnica Wisła namawia też zakochanych na spontaniczne spacery lub przejażdżki rowerowe. Najlepsza możliwość bliskiego kontaktu z naturą w sercu miasta, to przechadzka po ścieżce mineralnej na prawym brzegu. Romantyzmu doda zapierający dech w piersiach widok na rozświetloną Warszawę – z podobnej perspektywy, w jakiej uwiecznił ją Canaletto na XVIII-wiecznych rycinach" - zachęca.

Z kolei na prawym brzegu będzie wyjątkowe oświetlenie. Zazwyczaj tęczowy tunel pod mostem Świętokrzyskim zaświeci na czerwono. Z głośników będą odtwarzane ptasie trele. Ma to zachęcać do nastrojowych fotografii.

Zakochanym w urokach nadwiślańskich terenów Dzielnica Wisła proponuje pamiątkową, walentynkową fotografię. Spotkanie odbędzie się 14 lutego o 16.30 na plaży przy restauracji Bezkres. Organizatorzy planują „Wielkie Bezkresne Całowanie”.

Rondo Dmowskiego zostanie zlikwidowane razem z przejściem podziemnym! Warszawscy urzędnicy podjęli decyzję

Na ten remont czekali rowerzyści w Warszawie. I się doczekali!