sklep

i

Autor: Pixabay

Zakupy

Ogromna sieć sklepów w Polsce na sprzedaż. Ma ponad 200 marketów

2023-10-29 17:50

SPAR Group poinformowała, że zamierza sprzedaż SPAR Polska, czyli część biznesu ulokowaną w naszym kraju. Obecnie sieć ma już ponad 200 sklepów nad Wisłą, produkuje tu gotowe dania oraz prowadzi dwa centra dystrybucyjne. Jaka przyszłość czeka markę?

SPAR Polska na sprzedaż

Pod koniec września firma SPAR przekazała, że SPAR Polska wkrótce zmieni właściciela. Przedsiębiorstwo zamierza wycofać się z Polski, jednak do czasu sfinalizowania sprzedaży będzie wspierać rozwój na tutejszym rynku. Na ten moment ma bowiem pod sobą 212 sklepów oraz inne przedsięwzięcia, o których już wspomnieliśmy.

- W celu zapewnienia dalszej obecności marki SPAR w Polsce, bezpieczeństwa kontrahentów, partnerów detalicznych oraz zespołu w Polsce, jak również utrzymania obecnego polskiego biznesu SPAR, The SPAR Group potwierdziła, że nadal będzie zapewniać wymagane wsparcie dla SPAR Polska do czasu sfinalizowania procesu znalezienia odpowiedniego i wiarygodnego inwestora - zaznaczono w opublikowanym stanowisku firmy.

Warto przypomnieć, że nie tak dawno, bo w 2019 r. SPAR przejął sklepy Piotr i Paweł, po czym zaczął znacząco rozwijać swoją obecność w Polsce. Na razie nie wiadomo, kto i w jakiej formie przejmie sieć oraz jaka przyszłość czeka poszczególne markety.

Nowa lakiernia w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Tańczące z promocjami 19.09.2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE