Varso wrócił do gniazda! Młody sokół zniknął przed kilkoma dniami

2022-05-25 15:09
Sokół Varso
Autor: https://www.facebook.com/PeregrineProjectPoland / pixabay.com Sokół Varso

Choć niedawno przyszedł na świat, ma już za sobą pierwszą wielką przygodę. Mały sokół Varso spędził kilka dni "na gigancie" poza gniazdem na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Więcej na ten temat w naszym artykule.

Varso zaginął - ta informacja zelektryzowała wszystkich, którzy podglądają życie sokołów wędrownych z gniazda na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Varso to młody samiec, który wraz ze swoimi siostrami wykluł się pod koniec kwietnia (pisaliśmy o tym tutaj). Od początku wyróżniał się na tle tegorocznego lęgu Franka i Gigi. Maluch był bardzo głośny, aktywny, niezwykle ciekawski i odważny. Przez tę ostatnią cechę rodzice i opiekunowie ze Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt Sokół mieli z nim urwanie głowy. Ptak często wychodził z gniazda i zsuwał się po blaszanym dachu do rynny. Łatwo było go jednak znaleźć. Kilka dni temu to się jednak nie udało. Obawiano się najgorszego, lecz ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

Polecamy: FB ESKA Warszawa News - informacje ze stolicy i regionu

Najsilniejszy policjant w Polsce. Gorzowski funkcjonariusz nie ma sobie równych

Varso już w gnieździe, ale wciąż ma apetyt na przygody

W poszukiwania ptaka zaangażowało się wiele osób, w tym operator drona! To dało efekt - Varso został odnaleziony. Okazało się, że cały czas był na dachu Pałacu. Sokoła pochwycono i przekazano do Ptasiego Azylu, gdzie sprawdzono stan jego zdrowia.

Ptak wrócił już do swojego gniazda. Kilka dni "na gigancie" wcale nie osłabiły jego apetytu na przygody. Gdy tylko napełnił żołądek, znów zaczął rozrabiać i kręcić się po najbliższej okolicy. Opiekunowie spodziewają się, że Varso szybko nauczy się latać. Wówczas będzie mógł wyprawiać się na znacznie dalsze wycieczki. Zobaczcie nagranie, z umieszczenia małego sokoła z powrotem w gnieździe.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE