Policja szuka kierowcy białego suv'a

i

Autor: Policja Mazowsze Policja szuka kierowcy białego suv'a

Sochaczew: Tragiczny wypadek w Przęsławicach. Policja poszukuje kierowcy białego SUV-a [Aktualizacja]

2021-04-03 13:48

Policja w Sochaczewie (woj. mazowieckie) poszukuje sprawcy potrącenia w piątek pod wieczór w Przęsławicach wózka z kilkunastomiesięczną dziewczynką, która pomimo podjętej reanimacji zmarła. Z policyjnych ustaleń wynika, że wypadek spowodował kierowca białego suva. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

[AKTUALIZACJA]

W sobotę zatrzymany został 61-letni mieszkaniec Warszawy, podejrzewany o potrącenie w Przęsławicach (Mazowieckie) wózka z kilkunastomiesięczną dziewczynką, która pomimo reanimacji zmarła - poinformowała PAP oficer prasowy KPP w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

"Cały czas prowadzimy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie nasze działania pozwolą na zatrzymanie sprawcy tragicznego wypadku" - powiedziała PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik.

 Do wypadku doszło około godziny 18 na drodze wojewódzkiej nr 575 w miejscowości Przęsławice w powiecie sochaczewskim.

 Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca białego suva potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem prowadzony przez rodzica. Niestety, pomimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia.

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie opublikowała komunikat, w którym zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które jechały tą trasą i mają nagranie z wideorejestratora lub dysponują monitoringiem wzdłuż trasy, albo posiadają inne informacje, które przyczynią się do szybkiego ustalenia sprawcy wypadku, o pilny kontakt z pod numerem telefonu 47 70 55 222, 47 70 55 200 lub najbliższą jednostką policji.

Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg zdarzenia, okoliczności i zabezpieczają ślady. Komendant sochaczewskiej policji ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z jednostki. Pracują oni nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy wypadku.

Raport z anteny 02.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE