śmigłowiec wojsko

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS

Niecodzienne sceny

Śmigłowce i wybuchy w Rembertowie. 31 marca wojsko będzie prowadziło ćwiczenia

2023-03-30 21:33

31 marca, w piątek w warszawskim Rembertowie będą odbywały się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych. Jak przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, podobne działania zaplanowano na 4 kwietnia w rejonie Piaseczna. Okoliczni mieszkańcy nie mają się więc czego obawiać.

O zaplanowanych na najbliższe dni ćwiczeniach w Warszawie i okolicach poinformowało w czwartek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. - 31 marca w godzinach 9:00-20:00 w rejonie dzielnicy Rembertów (Warszawa), odbywać się będą ćwiczenia z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych. Podobne treningi odbędą się 4 kwietnia w rejonie Piaseczna, w godzinach 9:00-20:00 - czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla DGRSz, "Wojsko Polskie ćwiczy nie tylko na poligonach".

Czytaj również: Weekend w Warszawie. Co robić 1 i 2 kwietnia? Lista najciekawszych wydarzeń

- Współczesne pole walki jest bardzo zróżnicowane, co doskonale pokazuje sytuacja na Ukrainie. Często pewne działania prowadzone są w terenie zurbanizowanym, w miastach i wsiach. Wszystko po to, by warunki jak najlepiej przygotowały żołnierzy do realnych działań. Szkolenie jest zaplanowane i przeprowadzone będzie z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa. To standardowa działalność szkoleniowa - wskazano.

Zobacz, jak będzie wyglądała Towarowa 22 w nowej odsłonie:

Plebiscyt Warszawiaki 2022. Warszawa codziennie zaskakuje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE