Skutki burz i wichury w Polsce. Jest ofiara śmiertelna, tysiące osób bez prądu

2020-08-27 6:31
Skutki burz i wichury w Polsce. Jest ofiara śmiertelna i ranni, tysiące osób bez prądu
Autor: Pixabay.com Skutki burz i wichury w Polsce. Jest ofiara śmiertelna i ranni, tysiące osób bez prądu

W nocy z 26 na 27 sierpnia przez cały kraj przeszły wichury i nawałnice. Na Dolnym Śląsku wciąż wieje silny wiatr, a pogoda się nie uspokaja. Bilans burz i wichur to jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby ranne. Tysiące osób zostało też bez prądu. Strażacy wyjeżdżali najczęściej by usuwać połamane przez wiatr drzewa. Najwięcej było ich w powiecie sandomierskim, ale też w kieleckim i staszowskim. Ponadto wichura zerwał też część blaszanego dachu z domu w miejscowości Wolica w powiecie pińczowskim. Więcej przeczytacie na ESKA.pl Warszawa i ESKA.pl Wrocław.

Skutki burz i wichury w Polsce. Jest ofiara śmiertelna, tysiące osób bez prądu. Zalane piwnice i powalone drzewa - to krajobraz jaki burza zostawiła w Radomiu. Na ul. Warszawskiej silny wiatr zerwał tablicę informacyjną. Przy Limanowskiego drzewo przewróciło się na jezdnie. Straty są także w radomskim parku Planty gdzie połamanych zostało kilka drzew.

IMGW ostrzegało wczoraj przed silnymi burzami i wichurami. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Niestety, mimo apeli o pozostanie w domach jedna osoba zmarła. To mężczyzna z Pilicy w powiecie grójeckim na Mazowszu. Ponadto ranne zostały dwie osoby: z Głogowa i Warszawy.

Skutki burz i wichury w Polsce  - interwencje straży

Do dzisiaj do godz. 6.00 strażacy odnotowali 2751 interwencji, najwięcej w województwie łódzkim (903), województwie mazowieckim (711), województwie wielkopolskim (347) i województwie dolnośląskim (140) i województwie lubelskim (120).

- Najbardziej niespokojnie było do północy, od północy interweniowaliśmy około 200 razy - mówi Karol Kierzkowski, oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W Zgierzu wichura porwała garaż. W województwie wielkopolskim interweniowano w związku z zerwanymi dachami, liniiami energetycznymi, zalanymi domów i powalonymi drzewami.

- Łącznie w całym kraju mieliśmy około 40 zgłoszeń dotyczących uszkodzonych budynków - dodaje Kierzkowski.

Skutki burz i wichur: jedna ofiara śmiertelna, ranni [BILANS]

Jest jedna ofiara śmiertelna, a dwie osoby zostały ranne.

W Pilicy w powiecie grójeckim potężna gałąź uderzyła w mężczyznę wracającego z pracy. Niestety, mimo reanimacji zmarł. Ranne zostały dwie osoby: mieszkaniec Głogowa i mieszkanka w Warszawy. Spadły na nie konary drzew.

Rutkowski szuka zabójcy konia.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE