Metro Warszawskie

i

Autor: METRO Ingolf flickr.com Metro Warszawskie

Skoda Varsovia wciąż nie przewozi pasażerów. Dlaczego?

2022-10-14 8:35

Do Warszawy dotarły już cztery składy Skody Varsovii z 37 zamówionych. Mają zasilić I i II linię metra. Choć w Warszawie są już od paru miesięcy, do tej pory nie zostały zaprezentowane.

Pierwszy raz miasto zaprosiło media na oficjalne zaprezentowanie nowego taboru 5 maja. Później - w sierpniu - informowano o przejazdach testowych Skody Varsovii. Jest październik, a z nowego taboru nadal nie mogą skorzystać pasażerowie. Dlaczego?

Czytaj również: Brak paczki? Mogła utknąć na parkingu, w środku nocy znaleziono ich kilka worków

Metro Warszawskie odpowiada

- To, co uniemożliwia nam wdrożenie Skody Varsovii do eksploatacji przewozów pasażerów, to fakt, że Urząd Transportu Kolejowego nie wydał jeszcze zatwierdzonej dokumentacji systemu utrzymania - mówi rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń. - Jest ona wymagana i bez kompletu dokumentów pociągi nie mogą wozić pasażerów.

Do naszej redakcji z kolei dotarły doniesienia, że nowe Skody miały problem z uzyskaniem zgód, bo pociągi miały być... za głośne. - Nie jestem w stanie potwierdzić tych doniesień, bo pociągi dostały już świadectwo typu pojazdu, które są wydawane przez UTK - mówi Anna Bartoń.

Według urzędników Skody Varsovie przewiozą pasażerów prawdopodobnie jeszcze tej jesieni.

Politycy od kuchni - Krzysztof Gawkowski

Czy jesteś dobry w łóżku? QUIZ powie jakim kochankiem jesteś!

Pytanie 1 z 11
Jaką osobą jesteś na co dzień?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE