Pociąg SKM Warszawa

i

Autor: Robert Klonowski/Eurozet

SKM do Piaseczna jeszcze nie w tym roku! Sprawdź co blokuje miejską spółkę

2022-10-20 22:03

SKM do Piaseczna jeszcze nie w tym roku. Według wcześniejszych zapowiedzi miejska spółka informowała, że będziemy mogli pojechać na południe od Warszawy w grudniu tego bieżącego roku, teraz wiemy już, że jednak tak się nie stanie. .Jakie są najnowsze plany dojazdu SKMką do Piaseczna? Więcej w artykule.

W ramach tego projektu zaplanowane są dwie linie kolejowe - S4 oraz S40. Pierwsza z nich będzie kursować 7 dni w tygodniu, druga jedynie w dni powszednie.

- S4 dolecowo poruszałaby sie po stacjach: Piaseczno, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Legionowo, Wieliszew, Zegrze Południowe. S40 byłaby za to dostępna na  skróconej trasie Piaseczno - Warszawa Główna - mówi Karol Adamaszek Rzecznik Prasowy z Szybkiej Kolei Miejskiej.

Miejska spółka jest już gotowa na pierwszy przejaz, czeka ona jednak teraz na prace PKP PLK.

- W zależności od tego kiedy skończą się prace remontowe (szczególnie na Warszawa Zachodnia), wtedy będziemy mogli puścić dwa połączenia do Piaseczna - Dodaje Adamaszek.

Takie kolejowe rozwiązanie poszerza możliwości dostania się z Piaseczna do Warszawy. 

- Jest to zmiana jakościowa. Mieszkańcy uważają, że to takie symboliczne przejście i włączenie w transport publiczny Warszawy, w którym w sumie od dawna jesteśmy, ponieważ jesteśmy w jednym systemie biletowym -Podkreśla Daniel Putkiewicz Burmistrz Piaseczna.

Jan Tomaszewski OCENIA POWOŁANIA Michniewicza!

Jeśli wszystko pójdzie z planem pierwszy przejazd na trasie Warszawa - Piaseczno nastąpi w marcu 2022 roku. A na Szybką Kolej Miejską w drugą stronę z Warszawy - nad Zegrze też będziemy musieli poczekać. Tam dojedziemy dopiero jednak z końcem przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE