Sklep rybny na kółkach przy placu Bankowym. To sposób na ratunek w czasie pandemii

i

Autor: Pixabay.com

Sklep rybny na kółkach przy placu Bankowym. To sposób na ratunek w czasie pandemii

2020-12-14 17:12

Sklep rybny zaparkował przy stołecznym ratuszu. Dosłownie, bo na trawniku przy placu Bankowym pojawił się foodtruck ze świeżymi rybami i owocami morza. Nie wszystkim ten pomysł się spodobał i pojawiły się skargi. O tym czego dotyczyły, przeczytasz w dalszej części tekstu.

Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce

Fishtruck przy placu Bankowym

Sklep rybny przy stołecznym ratuszu. Na placu Bankowym, na skrawku trawnika, pojawił się foodtruck sprzedający świeże ryby. I wzbudził niemałe kontrowersje, bo widok ciężarówki z rybami w centrum miasta może zaskoczyć. Ale chodzi o walkę z pandemią:

- Musimy utrzymać nasz magazyn, naszą mroźnię. To wszystko kosztuje, a sprzedaży tak naprawdę nie ma i stąd pomysł, żeby uruchomić taki mobilny punkt sprzedaży ryb - mówiła właścicielka pojazdu, Agnieszka Jarczyńska.

Czytaj także: To było gigantyczne zaskoczenie! Legia Warszawa spełnia marzenia dzieci [WIDEO]

Trudna sytuacja w czasie pandemii

Mieszkańcy mieli zastrzeżenia do tego, czy sklep rybny na kółkach może w ogóle stać w takim miejscu, ale jak się okazuje - trawnik, na którym ciężarówka stoi - należy do właścicielki pojazdu. Miasto nie może więc zabronić sprzedawania ryb na własnej posesji:

- W związku z tym, że ten foodtruck znajduje się na terenie prywatnym, absolutnie nie mamy tutaj możliwości ingerencji. Właściciel jest na swoim terenie i nie ma obowiązku ubiegania się o jakąkolwiek zgodę na zajęcia pasa drogowego od miasta - mówiła Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza

Inaczej byłoby, gdyby samochód stał na chodniku - wtedy właściciel potrzebowałby zgody ze strony miasta. W obecnej sytuacji rybna furgonetka zostanie sąsiadką dawnego hotelu Saskiego na dłużej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE