Sinice na Mazowszu! W Płocku zamknięto miejskie kąpielisko

2022-08-08 15:56
Zakaz kąpieli
Autor: pixabay.com Zakaz kąpieli

W związku z pojawieniem się sinic do odwołania zamknięto kąpielisko nad Zalewem Sobótka w Płocku - poinformował w poniedziałek tamtejszy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (MOSiR), który - jako spółka gminna - zarządza tym miejscem letniego wypoczynku.

Sinice zakwitły na zalewie Sobótka

Zalew Sobótka w Płocku, o długości ok. 900 metrów i szerokości ok. 200 metrów, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły u podnóża wysokiej na ponad 50 metrów nadrzecznej skarpy. Oprócz strzeżonej plaży w pobliżu znajdują się boiska do gry w siatkówkę wraz z wypożyczalnią sprzętu sportowego. "Z powodu pojawienia się sinic, nasze kąpielisko Sobótka zostaje zamknięte do odwołania. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco" - oznajmił w poniedziałek MOSiR na swym profilu na Facebooku.

Kuba ma 9 lat i rapuje o szkole

Popularne płockie kąpielisko

Kąpielisko miejskie nad Zalewem Sobótka w Płocku to popularne wśród mieszkańców miasta i turystów miejsce wypoczynku, które działa w sezonie letnim od 1995 r. Jest strzeżone przez WOPR. Znajduje się niedaleko płockiego amfiteatru i nadwiślańskich bulwarów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE