Kamera

i

Autor: pixabay.com

Sens życia w... 63 sekundy. Niezwykły konkurs filmowy!

2020-05-25 11:15

Młodzi filmowcy na start- mają zaledwie 63 sekundy by opowiedzieć co jest dla nich najważniejsze w życiu. To zadanie przygotowało dla nich Muzeum Powstania Warszawskiego, które rusza z konkursem #63. Konkurs organizowany do tej pory przy okazji festiwalu Off Camera, w tym roku przeniósł się do internetu- artyści na nadsyłanie prac mają czas do 5. czerwca.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza młodych twórców. do udziału w konkursie filmowym. Ich zadanie to w nieco ponad minutowym obrazie odpowiedzieć na pytanie "Co jest najważniejsze w życiu". Konkurs filmowy #63PL jest skierowany do młodych ludzi w wieku 15-22 lata, którzy chcą w twórczy sposób opowiedzieć o tym, co jest według nich najważniejsze w życiu. Uczestnicy mają za zadanie stworzyć 63 sekundowy film w dowolnej technice.

"Jesteśmy ciekawi przemyśleń młodych ludzi w trakcie pandemii, kiedy są odizolowani od swoich kolegów, przyjaciół, grup w których do tej pory funkcjonowali. Właśnie dlatego postanowiliśmy zadać to pytanie i w tym roku zaproponować konkurs w formie zdalnej"  - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Jan Ołdakowski.

COŚ DOBREGO #21


W poprzednich latach konkurs był częścią odwołanego w tym roku festiwalu Off Camera. Podpowiedzią dla młodych filmowców mogą być wypowiedzi powstańców, którzy podczas zeszłorocznej rocznicy wybuchu Powstania, opowiadali o swojej młodości i o tym, co było dla nich najważniejsze.

Technika wykonania filmu jest dowolna- najważniejsze to zmieścić się w symbolicznych 63-ech sekundach i odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

"W poprzednich edycjach nagrody zdobywały między innymi animacje. Film może być mastershotem lub teledyskiem, może być bez muzyki lub z muzyką w roli głównej. Najważniejsze to żeby przekazać odpowiedź, podzielić się tym co jest w życiu najważniejsze, choć odpowiedź wcale nie musi być jednoznaczna" - dodaje Ołdakowski.

Film od 15 maja do 5 czerwca maja włącznie należy nagrać i wysłać 63-sekundowy materiał audiowizualny opracowany w dowolnej technice. Może być nakręcony smartfonem, kamerą lub aparatem fotograficznym. Istotne jest, by w swoim przekazie odpowiadał na pytanie konkursowe „Co jest najważniejsze w życiu?”. Link do nagranego materiału należy wysłać za pomocą platformy We Transfer na adres: [email protected]

Dla finalistów przewidziane są nagrody:

I miejsce – 10 000 zł

II miejsce – 2 000 zł

III miejsce – 1 000 zł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE