Bezpieczeństwo na drodze

i

Autor: Free-Photos fot. Free-Photos

"Selekcja naturalna", czyli dyskusja w internecie na temat bezpieczeństwa na drodze

2021-03-04 14:38

W tym tygodniu wystartowała kampania poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego pod nazwą #ŚmierćToNieStatystyka. W jej ramach na autobusach możemy zobaczyć grafikę, która ma skłonić do refleksji i zmienić sposób dyskusji o bezpieczeństwie na drodze. Czy to się udaje?

"Wystarczy nie włazić pod koła", "Na covid więcej umiera xD", "Jest to 0,0025% mieszkańcow" - takie komentarze to nie rzadkość. Wśród opinii publicznej można zauważyć trend bagatelizowania wypadków i ich skutków. Niektórzy też zdają się przedkładać szybkość i wygodę jazdy nad bezpieczeństwo.  Na szczęście nie wszyscy. Na forach internetowych i w mediach społecznościowych można zauważyć także inne ważne głosy, które zwracają uwagę m.in. na rolę pieszych w wypadkach drogowych. Jeden z użytkowników sieci zaznacza, że piesi również powinni wykazywać się dużą ostrożnością i rozglądać przed wejściem na jezdnię. Do wielu wypadków dochodzi bowiem również z ich winy. W wypadkach drogowych w Warszawie w 2020 roku śmierć poniosły 44 osoby. "44 osoby już nigdy nie spełnią swoich marzeń, już nigdy nie wrócą do domu, już nigdy nie zobaczą swoich bliskich. W ramach najnowszej kampanii pytamy retorycznie: Czy to dużo?” - pytają organizatorzy nowej akcji w stolicy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Miasta widmo z początku pandemii. Tego widoku nie da się zapomnieć
Sonda
Czy powinny zostać zniesione wszystkie obostrzenia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE