Schronisko Na Paluchu prawie puste! Jak adoptować psa podczas pandemii?

2020-05-04 16:43 STAN
Schronisko Na Paluchu prawie puste! Jak adoptować psa podczas pandemii?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Przyjaciel potrzebny od zaraz! A można go znaleźć, m.in. w schronisku. Mimo trudniejszych warunków adopcji, podczas pandemii koronawirusa coraz więcej zwierząt znajduje nowy dom. Jak adoptować psa podczas pandemii? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Adopcja podczas pandemii

Mimo trudniejszych warunków adopcji, w stołecznym schronisku jest coraz mniej zwierząt! Przed adopcją psa czy kota nie możemy go zobaczyć, ani wyjść z nim na spacer. Musimy polegać na informacjach uzyskanych od wolontariuszy, którzy informują m.in. o tym co pies lubi, czy jest wymagający oraz odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Wiele informacji, a także zdjęcia zwierzaków możemy też znaleźć na stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych schroniska Na Paluchu.

- Adoptowanie zwierzęcia, którego się nie widziało, z którym się nie spotkało, jest bardzo trudne. Mimo tego stan zwierzaków w schronisku zmniejszył się o prawie sto - to jest bardzo dobra informacja - mówi dyrektor schroniska Na Paluchu Henryk Strzelczyk.

Jak działa schronisko?

Schronisko podczas pandemii działa na innych zasadach. Wiele zwierzaków trafiło do domów tymczasowych. Każdy, kto jest zainteresowany adopcją może zadzwonić i umówić się na spotkanie, podczas którego podpisze umowę adopcyjną. Jak podkreśla dyrektor placówki, taki pies to przysłowiowy lek na całe zło.

- Oddajemy do adopcji indywidualnego terapeutę. On potrafi nam zorganizować cały dzień. Wyciągnie nas na spacer, przytuli się do nas, odbierze nam samotność - mówi Strzelczyk.

Szczegółowe informacje dotyczące adopcji znajdują się na stronie schroniska.

Pies przyjaciel w Bydgoszczy