Rzucał kostką brukową w funcjonariuszy policji. Jest decyzja ws. aresztu po Marszu Niepodległości

2020-11-13 18:39
Policjanci zabezpieczali Marsz Niepodległości
Autor: SW

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który podczas nielegalnego Marszu Niepodległości rzucał kostką brukową w funkcjonariuszy policji. Wcześniej mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem czynnej napaści na policjantów. Ile osób zostało zatrzymanych po nielegalnych demonstracjach 11.11.2020?

Marsz niepodległości w Warszawie

Marsz Niepodległości: Jest tymczasowy areszt

- Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zatrzymanego pod zarzutem czynnej napaści na policjantów w dniu 11 listopada br. w Warszawie. Mężczyzna miał rzucać kostką brukową w funkcjonariuszy - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Czytaj także: Marsz Niepodległości nielegalny od 2021? Powodów jest kilka

Zamieszki na Marszu Niepodległości

Wcześniej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz informowała, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie zajść na Marszu Niepodległości. Chodziło o czynną napaść na funkcjonariuszy policji oraz naruszenie porządku publicznego poprzez rzucanie w policjantów m.in. racami czy kamieniami.

Czytaj także: Narodowcy podpalili mu mieszkanie. Kim jest pan Stefan? W internecie trwa zbiórka!

Marsz Niepodległości 2020: Zamieszki, podpalone mieszkanie i napaść na funkcjonariuszy

Tegoroczny Marsz Niepodległości miał się odbyć w formie samochodowej. Uczestnicy protestu nie dotrzymali tego warunku. Tysiące osób wyszły na ulice. Doszło do nieprzyjemnych incydentów, m.in. rzucania różnymi przedmiotami w funkcjonariuszy policji, podpalenia mieszkania czy zamieszek przy Rondzie de Gaulle'a.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE