Z Warszawy

Gigantyczny różowy pies stanął w parku na Ochocie. Urzędnicy wyjaśnili, o co w nim chodzi

2023-10-30 15:27

W Park Pięciu Sióstr na warszawskiej Ochocie pojawiła się wielka rzeźba różowego czworonoga. Jak podał w mediach społecznościowych urząd dzielnicy, pies nosi nazwę "POOPilek" i jest dziełem artystki Olgi Prokop-Miśniakiewicz, która stworzyła trzy takie unikalne rzeźby. Wszystkie zostaną umieszczone na stałe na terenie Ochoty. Mają przypominać właścicielom psów o obowiązku sprzątania po nich.

Różowy pies na Ochocie. Jego zadanie? Edukacja najmłodszych

Zamontowanie rzeźby różowego pieska odbyło się w ramach akcji "Czysta Ochota", której celem, oprócz upiększania przestrzeni publicznej dzielnicy, jest edukacja. Autorce instalacji, Oldze Prokop-Miśniakiewicz zależało szczególnie na zadbaniu o tych najmłodszych, poprzez zaznajomienie ich z tematem odpowiedzialności za swoich czworonożnych przyjaciół.

Na oficjalnym otwarciu rzeźby zjawili się przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Ochota oraz dzieci z przedszkoli nr 100 i 99. Dzieciom przypomniano o dobrych nawykach, jakie powinny kształtować w opiece nad zwierzętami. Jednak najważniejszym przesłaniem było zachęcanie ich do sprzątania po swoich pupilach.

Pozostałe rzeźby artystki pojawiły się w połowie września w Parku Szczęśliwickim oraz przed Szkołą Podstawową nr 97. Wszystkie wyjątkowe instalacje autorka wykonała z materiałów odzyskanych, w tym plastiku, co stanowi nie tylko artystyczne wyzwanie, ale również ukłon wobec dbałości o środowisko naturalne.

Jak ustaliła "Wyborcza", władze dzielnicy zapłaciły ponad 42 tys. złotych za wszystkie rzeźby, wliczając w koszta ich wykonanie, instalację oraz prawa autorskie.

Zobacz poniżej zdjęcia z wystawy Stolen Wildlife w Warszawskim ZOO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE