ZTM podsumował 2019 rok

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Mateusz Włodarczyk, 2011 ZTM podsumował 2019 rok

Rzadziej jeździmy na gapę, chętniej kupujemy bilet w smartfonie. ZTM podsumował 2019 rok

2020-01-21 16:09

Więcej sprzedanych biletów, mniej gapowiczów i coraz popularniejsze aplikacje na smartfony. Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego podsumował miniony rok. O 32 miliony złotych więcej trafiło do kasy zarządu, wpływy powoli zbliżają się do miliarda złotych.

W systemie jest 146 tysięcy nowych kart miejskich, ale pasażerowie najchętniej wybierają bilety 20-minutowe i jednorazowe przesiadkowe, czyli 75- i 90-minutowe. - One dają możliwość tych krótkich podróży dla turystów, ale też dla mieszkańców, bo nie każdy korzysta z biletów długookresowych. Bilety jednorazowe dlatego, że mają tę dualną funkcję - albo w jednym środku transportu, albo możemy się przesiadać w danym czasie - mówi Monika Obrębska z Zarządu Transportu Miejskiego.

Sprzedano o siedem milionów mniej tradycyjnych biletów z paskiem. Pasażerowie coraz chętniej kupują je przez aplikacje - tu wzrost o połowę. - Spada też liczba gapowiczów. Cieszymy się bardzo z tego, bo pomimo że mamy wzrost przeprowadzonych kontroli, to gapowiczów mamy na poziomie 2,50 proc. Mamy takie ambicje, żeby ten poziom spadł poniżej 2 proc. - dodaje Obrębska.

Przyłapani na jeździe na gapę chętnie płacą kartą, a ZTM zachęca pracodawców do finansowania przejazdów pracownikom - w minionym roku skorzystało z tego 30 firm.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE