Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Warszawa ponownie stara się o pieniądze

2020-12-29 17:06 STAN
Struzik
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Mazowsze ponownie złożyło wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Póki co samorząd nie otrzymał nawet złotówki. Teraz ponownie stara się o dofinansowanie na projekty związane z ochroną zdrowia. Jakie inwestycje planuje Mazowsze?

Pierwsze szczepienia przeciw Covid-19 w Łomży

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Mazowsze ponownie stara się o pieniądze

Mazowsze ponownie stara się o pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Z 6 mld drugiej transzy rozdysponowano ostatnio 4 mld 400 mln zł. Mazowsze jako samorząd nie otrzymało nawet złotówki. Inne województwa mogły liczyć nawet na kilkadziesiąt milionów złotych. Mazowsze postanowiło ponownie ubiegać się o pieniądze. Złożono trzy projekty.

Jakie inwestycje planuje Mazowsze?

Mazowsze złożyło wnioski o pieniądze na trzy projekty związane z ochroną zdrowia.

  • SOR w Radomiu - ok. 70 mln zł.,
  • budowa Centrum Radioterapii w Płocku - ok. 80 mln zł.,
  • Szpital Wojewódzki w Siedlcach - przekształcenie oddziałów pulmonologicznych w możliwość leczenia COVID-19, stworzenie ośrodka rehabilitacyjnego dla chorób płuc - ponad 70 mln zł.

Czytaj także: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Będzie kontrola NIK ws. wypłat dla Warszawy

- Szpitalny Oddział Ratunkowy w Radomiu to inwestycja niezbędna, by wielospecjalistyczny szpital na Józefowie mógł naprawdę odpowiedzialnie i według standardów uwzględniających także choroby zakaźne ratować ludzi - podkreśla marszałek. - Już dzisiaj widać, że wiele osób, które przeszły COVID-19 wymaga rehabilitacji, dlatego w Siedlcach chcemy zbudować ośrodek rehabilitacyjny dla chorób płuc, m.in. dla pacjentów, którzy przebyli COVID-19 - dodaje Struzik.

Mazowsze bez pieniędzy

W związku z brakiem przyznania dofinansowania, marszałek skierował już wniosek do prezesa Najwyższej Izby Kontroli oraz skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jest to związane z procedurą przyznawania pieniędzy w ramach rządowego programu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!