Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności. Sprawdź, co kupić, by pomóc

2022-11-24 20:53
Świąteczna zbiórka żywności
Autor: Patryk Wójcik

Już 25 listopada rusza 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Jak co roku, do wielu sklepów zawitają pomarańczowi wolontariusze, których będziecie mogli poznać między innymi przez identyfikatory. To właśnie oni w zeszłym roku zebrali 250 ton żywności, teraz liczą na więcej.

"Święta godne, a nie głodne" - pod tym hasłem rusza 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Odbędzie się ona 25 i 26 listopada na terenie Warszawy i okolic. 

- Zbiórka będzie odbywała się w 140 sklepach, w tych większych oraz mniejszych i marketach. W tę akcję angażuje się 4 tysiące wolontariuszy. To właśnie dzięki nim możemy prowadzić zbiórkę na tak szeroką skalę - mówi Katarzyna Śniegocka z Banku Żywności SOS w Warszawie.

Wielu z nas stara się szczególnie w okresie świątecznym pomóc drugiej osobie. Jeśli chcemy dołączyć się do zbiórki, warto to zrobić mądrze. Powinniśmy kupować produkty z długą datą ważności, z racji że nie wiemy, kiedy żywność trafi do potrzebujących.

- Produkty z długą datą ważności to np. mąka, makaron, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao - wymienia Śniegocka.

Gadaj Zdrów EXTRA - Szczepienie przeciw krztuścowi u kobiet w ciąży

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?

Dokładną listę sklepów, gdzie pojawią się wolontariusze, znajdziecie na stronie bzsos.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE