Jerzy Zięba

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Proces

Rozprawa Jerzego Zięby odroczona aż do 1 czerwca. Poznaliśmy powód

2023-03-30 19:47

30 marca w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia miał ruszyć proces Jerzego Zięby. Rozprawa została jednak odroczona do 1 czerwca. Dlaczego?

Jerzy Zięba przed sądem

Prokuratura oskarżyła Jerzego Ziębę o to, że od 4 września 2015 do 21 listopada 2017 roku działając wspólnie i w porozumieniu z dwójką innych osób, jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wykonywał bez wymaganego zezwolenia działalność gospodarczą za pośrednictwem stron internetowych w Warszawie w zakresie obrotu produktami leczniczymi.

- Na stronach wystawił ogłoszenie o sprzedaży produktów leczniczych, które spełniały kryteria przyjęte w definicji produktu leczniczego określone w ustawie, na skutek przypisania im w ulotkach informacyjnych zamieszczonych na stronach internetowych właściwości zapobiegania chorobom lub ich leczenia - informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Przedsiębiorca został również oskarżony o to, że od 4 września 2015 do 30 kwietnia 2019 roku działając wspólnie i w porozumieniu z dwójką innych osób jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wprowadzał środki spożywcze powszechnie spożywane szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka.

Czytaj również: Uciążliwe utrudnienia w warszawskich urzędach. Wystąpią już w piątek

- Spożycie wyżej wymienionych produktów w warunkach normalnych i zgodnie z przeznaczeniem może spowodować negatywne skutki dla zdrowia lub życia człowieka, z uwagi na przekroczenie bezpiecznego dziennego limitu spożycia, jak również zawartość substancji zanieczyszczających lub zanieczyszczeń mikrobiologicznych w ilościach przekraczających dopuszczalne poziomy określone w rozporządzeniach - podawała prokuratura.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście w Warszawie we wrześniu 2020 roku, a proces miał ruszyć w czwartek. Do akt sprawy wpłynęła jednak w środę odpowiedź na akt oskarżenia obrońcy oskarżonych wraz z wnioskami o umorzenie postępowania oraz ewentualne przekazanie sprawy prokuratorowi.

Adwokat Krzysztof Ways, obrońca oskarżonych, twierdzi, że "prokurator o co innego oskarżył, a co innego jest w akcie oskarżenia przed sądem".

Sąd odroczył rozprawę Jerzego Zięby

Prokurator oznajmił, że wnosi o wyznaczenie terminu siedmiu dni na ustosunkowanie się do wniosku obrońcy.

Z uwagi na konieczność należytego rozpoznania tego wniosku sąd postanowił odroczyć rozprawę do 1 czerwca.

Zobacz, jak obecnie wygląda kamienica przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie:

Warszawska kranówka do wszystkiego. Jak nie marnować wody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE