KAS mazowsze

i

Autor: mazowieckie.kas.gov.pl KAS mazowsze

Rozbito grupę organizującą NIELEGALNY HAZARD - wspólna akcja CBŚP i KAS

2021-11-22 7:58

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu i czerpaniu z tego korzyści. Podczas akcji zatrzymano pięć osób i zabezpieczono łącznie 31 automatów do gier.

Grupa działała od 2019.

Według ustaleń śledczych grupa przestępcza, która organizowała nielegalny hazard działała przynajmniej od 2019 roku w kilku obiektach w województwie mazowieckim i świętokrzyskim. "Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku dalszych przeszukań kilkunastu lokalizacji, zabezpieczono telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową" - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska. Rzeczniczka IAS w Warszawie podkreśliła, że w wyniku czynności funkcjonariuszy KAS zabezpieczono 31 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Tego jeszcze nie było! Nowe, e-papierowe rozkłady w Warszawie

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia

Z kolei rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinspektor Iwona Jurkiewicz przekazała PAP, że do akcji zatrzymania pięciu osób doszło na początku listopada. "Wówczas to, przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i przebywania podejrzanych oraz kolejne lokale z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową" - podkreśliła policjantka.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. "Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, jedna osoba usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej" - podał PAP Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. "Ponadto usłyszeli oni zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator przedstawił dwóm kolejnym zatrzymanym zarzuty prania pieniędzy" - zaznaczyła PK.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą sąd zastosował ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. "Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat" - przypomniała PK. Za zarzucone czyny podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE