Wawerski Przewodnik Sportowy

i

Autor: Ewa Sas

Sport w Wawrze: Dzielnica zebrała ofertę w Wawerskim Przewodniku Sportowym!

2022-05-16 17:41

Dzielnica Wawer wydała Wawerski Przewodnik Sportowy. To kolejna publikacja po wydanej wcześniej książeczce poświęconej relacjom sąsiedzkim. Urzędnicy już szykują następny - kompendium wiedzy o dzielnicy dla mieszkańców, z którego będzie można się dowiedzieć choćby o tym, jak uzyskać pozwolenie na budowę. A czego dowiemy się ze sportowego przewodnika?

Wycinka drzew na Mokotowie. Mieszkańcy zbulwersowani, tramwajarze uspokajają

Nie tylko OSiR

Powodem, dla którego dzielnica zdecydowała się na wydanie sportowego przewodnika były liczne pytania rodziców o to, jaką ofertę ma dzielnica. Choćby w wawerskim Ośrodku Sportu i Rekreacji można wziąć udział w zajęciach klubu lekkoatletycznego Roberta Korzeniowskiego.

- Patrzymy na dzielnicę Wawer, jako na miejsce do życia i spełniania sportowych pasji. Ważna jest dla nas możliwość skorzystania z syntetycznej bieżni, jak i możliwość prowadzenia regularnych zajęć w wawerskich lasach. Dzięki takim uwarunkowaniom możemy realizować pełny program lekkoatletyczny skierowany do całych rodzin, które rozwijają swoje sportowe pasje, a nie rzadko też wspólnie biorą udział w zawodach – podkreśla lekkoatleta.

To nie koniec atrakcji, jakie oferuje OSiR.

- Podstawowa jest pływalnia, ale mają też strefę fitness, squash. Mają skate park, który zimą zmienia się w lodowisko. Ostatnio otwarto nowy obiekt OSiR-u, czyli korty tenisowe w Falenicy - mówi Dorota Głażewska, koordynatorka do spraw dialogu społecznego Urzędu Dzielnicy Wawer. Wawer dysponuje też licznymi trasami rowerowymi, pump trackami czy miasteczkiem ruchu rowerowego. Dzielnica ma też liczne tereny rekreacyjne.

- Mamy informacje o naszej plaży Romantycznej, niedawno zrewitalizowanej. O rezerwacie Jana III Sobieskiego, czy też o lasach miejskich - opisuje Dorota Głażewska.

W książeczce i online

Wawerski Przewodnik Sportowy dostaniemy nieodpłatnie w kilku miejscach dzielnicy:

  • w Urzędzie Dzielnicy,
  • w wawerskich bibliotekach,
  • w Wawerskim Centrum Kultury i jego filiach,
  • w wawerskim Ośrodku Sportu i Rekreacji,

oraz online >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nie strać o sobie dobrego zdania i zdobądź choć 7/10

Pytanie 1 z 10
Robert Lewandowski został właśnie królem strzelców Bundesligi po raz...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE