Rośnie bezrobocie wśród młodych osób

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rośnie bezrobocie wśród młodych osób

Rośnie bezrobocie wśród młodych osób. Statystki Głównego Urzędu Statystycznego szokują!

2020-08-04 17:56

Rośnie bezrobocie wśród młodych osób, a to wszystko przez koronawirusa. Według Głównego Urzędu Statystycznego co trzeci bezrobotny w kraju to osoba do 30 roku życia. Wiosną w statystykach GUS-u przybyło 40 tysięcy młodych bezrobotnych. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Rośnie bezrobocie wśród młodych

Co trzeci bezrobotny w Polsce to osoba do 30 roku życia! W drugim kwartale tego roku grono bezrobotnych powiększyło się o 40 tysięcy młodych osób - podaje Główny Urząd Statystyczny. Część zwolnionych osób przed 30 straciła pracę z dnia na dzień, nie mając żadnych oszczędności.

- Od miesiąca szukam pracy, mam cztery lata doświadczenia. Wysłałem ok 50-60 CV - dodaje młody bezrobotny.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: Rekordowa liczba zakażeń w kraju. Ile osób jest chorych? [RELACJA]

W pandemicznym kryzysie młodzi są zwalniani w pierwszej kolejności, bo w większości mają umowy cywilnoprawne.

- Dopóki koronawirus  będzie tak głęboko wpływał na gospodarkę, osobom młodym nie będzie lżej. To już nie jest ten sam świat i nie jest tak łatwo z miesiąca na miesiąc zmieniać miejsce zamieszkania i pracodawcę - tłumaczy Krzysztof Inglot, prezes zarządu agencji pracy Personnel Service.

Pandemia koronawirusa na początku uderzyła najmocniej w branże gastronomiczną, hotelarstwo i branżę usługową. A to właśnie w tych branżach najczęściej pracują osoby młode.

Czytaj także: Nowy banknot w Polsce! Czyj wizerunek na nim zobaczymy? Jaką będzie miał wartość?

1 września dzieci wrócą do szkół? "Polska jest bardzo słabo przygotowana"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE