Rondo Dmowskiego - UTRUDNIENIA w związku z przebudową od 9.08

2021-08-04 15:56
rondo dmowskiego
Autor: Paul Sableman flickr.com rondo dmowskiego

W poniedziałek, 9 sierpnia, rozpoczną się prace na rondzie Dmowskiego. Efektem przyszłej inwestycji będą naziemne przejścia dla pieszych, przejazdy rowerowe, przebudowane przystanki tramwajowe i dodatkowa zieleń - poinformował ZDM. Kierowców czekają więc utrudnienia. Przeczytacie o nich w artykule.

Utrudnienia dla kierowców

Znaki informujące o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu na rondzie Dmowskiego pojawiły się już w środę. A od poniedziałku na kierowców i pieszych czekają utrudnienia. Do pracy przystąpią drogowcy, którzy stopniowo zaczną rozstawiać sprzęt. W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu zostaną skrajne prawe pasy ulicy Marszałkowskiej na odcinku od ulicy Nowogrodzkiej do ulicy Widok.

Na ulicy Marszałkowskiej w rejonie ulicy Widok (pod Domami Towarowymi) i pomiędzy ulicami Nowogrodzką a Żurawią oraz na ulicy Nowogrodzkiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, dotyczący także wyznaczonych miejsc postojowych.

Poradnik Zdrowie: palenie papierosów - skutki przyjmowania nikotyny

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany odczują też pasażerowie komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy "Centrum", zostanie przesunięty w stronę ulicy Żurawiej, za ulicę Nowogrodzką. Autobusy będą zatrzymywać się na jezdni.

Utrudnienia dla pieszych

Trudniej będą mieli też piesi. Węższe będą chodniki pod hotelem Novotel i pod dawnym budynkiem Cepelii. Częściowo wygrodzone zostaną wyjścia z przejść podziemnych.

"Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do niedzieli, 26 września" - poinformował ZDM. Od końca sierpnia prace przeniosą się na drugą stronę ulicy Marszałkowskiej, kierowcy nie będą wtedy mogli korzystać ze skrajnych lewych pasów.

Kompletna przebudowa ronda Dmowskiego ma zakończyć się na przełomie 2021 i 2022 r. Koszt inwestycji wyniesie 11 mln 42 tys. zł brutto.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE