Rekordowo dużo wypożyczeń rowerów miejskich

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Rekordowo dużo wypożyczeń rowerów miejskich

Rekordowa liczba wypożyczeń Veturilo: "Tyle osób musiałoby przewieźć 2 tys. tramwajów!

2020-05-11 13:05

Po długiej przerwie rowery miejskie powróciły do stolicy. Wcześniej zgodnie z decyzją rządu zostały wyłączone z użytkowania ze względów bezpieczeństwa. Przez weekend odnotowano rekordową liczbę wypożyczeń Veturilo. Jak podkreśla rzeczniczka ratusza - Tyle osób musiałoby przewieźć 2 tys. tramwajów! Jaka to liczba? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Rekord wypożyczeń Veturilo

Miejskie rowery wróciły na ulice po ponad miesięcznej przerwie. Warszawiacy nie mogli się powstrzymać i pobili rekord wypożyczeń!  W sumie w sobotę i w niedzielę odnotowano kilkadziesiąt tysięcy wypożyczeń rowerów miejskich w stolicy!

- W weekend mieliśmy około 40 tysięcy wypożyczeń rowerów miejskich. Veturilo w ten weekend przewiozło tyle osób, ile przewiozłoby dwa tysiące tramwajów - mówi rzeczniczka ratusza, Karolina Gałecka.

Rower lepszy niż tramwaj?

Rowery można wypożyczać po kilkutygodniowej przerwie. To jeden z elementów zniesionych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Warszawiacy uważają że to dobre posunięcie - jest dobrą alternatywą dla komunikacji miejskiej, w której w ostatnim czasie także obowiązują ograniczenia.

Aplikacja Veturilo

Rowery są często dezynfekowane, a ich wypożyczenie odbywa się przez aplikację. I właśnie do korzystania z aplikacji zachęcają urzędnicy - to dlatego żeby jak najmniej dotykać terminali płatniczych. Warto mieć przy sobie coś do wytarcia kierownicy. Zalecano są też rękawiczki, których można się pozbyć po skorzystaniu z jednośladu.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE