Rejsy z Warszawy do Pekinu zawieszone do końca marca! LOT przedłuża termin

2020-02-14 7:19 AGO
LOT wstrzymuje kolejne loty do Chin
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nie polecimy do Pekinu niemal do końca marca

LOT kolejny raz wydłuża termin odwołania lotów z Warszawy do Pekinu. Początkowo połączenia wstrzymano na kilka tygodni. Następnie termin przesunięto do końca lutego. Teraz wprowadzono kolejne zmiany. Nie polecimy z Warszawy do Chin niemal do końca marca.

Decyzja LOT-u jest spowodowana epidemią koronawirusa w Chinach. Do tej pory obecność wirusa zdiagnozowano prawie ou 60 tys. osób. 367 spośród zakażonych zmarło, a 5911 wyzdrowiało i zostało już wypisanych ze szpitali – podały w czwartek chińskie media, powołując się na najnowsze dane państwowej komisji zdrowia. W Polsce do tej pory nie stwierdzono obecności koronawirusa.

- Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT - przekazał rzecznik LOT Michał Czernicki.

31 stycznia zarząd LOT-u poinformował, że zawiesza rejsy do stolicy Chin do 9 lutego br. W ubiegłym tygodniu przewoźnik przedłużył zawieszenie
tych połączeń do 29 lutego

- Nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego - powiedział rzecznik.