Sąd

i

Autor: pixabay.com Sąd

Raper "Mata" i jego kolega oskarżeni - chodzi o posiadanie narkotyków

2022-06-03 8:00

Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi M., znanemu jako raper "Mata". Razem z nim na ławie oskarżonych usiądzie jego kolega. Obaj będą odpowiadać za posiadanie marihuany.

Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała PAP, że akt oskarżenia przeciwko Michałowi M. został skierowany do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa 31 maja przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Mokotów. "Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto" - podała prokurator. Aktem oskarżenia został objęty również drugi mężczyzna - znajomy "Maty". Jemu śledczy zarzucili posiadanie 0,39 grama marihuany. "Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia" - dodała prokurator.

Skandaliczne warunki w warszawskim oddziale psychiatrycznym dla dzieci

Grozi im do 3 lat więzienia

Jako pierwszy o akcie oskarżenia poinformował portal tvnwarszawa.pl. Do zatrzymania "Maty" i jego kolegi doszło pod koniec stycznia 2022 roku na jednej z ulic na Górnym Mokotowie. Policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. Za posiadanie narkotyków może im grozić do 3 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!