Uniwersytet Warszawski

i

Autor: Kenneth Lee flickr.com Uniwersytet Warszawski

Ranking szkół wyższych na świecie - UW awansowało, PW zaliczyło spadek

2022-06-10 12:56

W dorocznym rankingu najlepszych uczelni na Świecie przygotowywanym przez Top Universities znalazły się trzy uczelnie z Warszawy. Najwyżej notowany jest Uniwersytet Warszawski, który zaliczył awans względem ubiegłego roku. Szczegóły w artykule.

Warszawskie uczelnie kolejny raz wśród najlepszych szkół wyższych na świecie. Publikowany każdego roku na stronie topuniversities.com QS World University Rankings to zestawienie uczelni z całego świata, które oferują najwyższą jakość kształcenia studentów i studentek. Pod uwagę brane są reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań prac naukowych powstających na danej uczelni oraz liczba studentów i pracowników z zagranicy. W tegorocznym rankingu na liście jest ponad 1400 szkół wyższych, a trzy pierwsze miejsca zajmują Massachusetts Institute of Technology, University of Cambridge oraz Stanford University. Spośród trzech stołecznych uczelni najlepiej wypadł Uniwersytet Warszawski. Znajdziemy tam jeszcze Politechnikę i SGGW. Jakie lokaty zajęły nasze szkoły wyższe? O tym w dalszej części artykułu.

Poradnik Zdrowie: Żyję ze schizofrenią

Uniwersytet Warszawski - awans o 24 pozycje

W rankingu od lat dość dobrze radzi sobie Uniwersytet Warszawski plasujący się zazwyczaj między drugą a trzecią setką. W tym roku UW sklasyfikowano na 284 miejscu rankingu. To awans o 24 pozycje w stosunku do poprzedniego zestawienia, w którym Uniwersytet Warszawski zajął 308 miejsce.

Politechnika Warszawska w dół

W rankingu znalazła się też Politechnika Warszawska. Poradziła sobie jednak gorzej niż przed rokiem. Wcześniej była zestawiona ex aequo innymi uczelniami między 501 a 510 miejscem. Dziś jest między 521 a 530 miejscem.

SGGW bez zmian

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego jest notowana dopiero od 2020 roku. Tak jak w poprzednim zestawieniu, została ulokowana między 1001 a 1200 miejscem. Pełen ranking najlepszych szkół wyższych na Świecie znajdziecie tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE