Rafał Trzaskowski w Wołominie - co mówił? Jak zagłosują mieszkańcy okolic stolicy?

2020-06-29 12:17 A.D.
Rafał Trzaskowski
Autor: Copyright trzaskowski.pl

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski pojawił się 28 czerwca w Wołominie. Prezydent Warszawy przyjechał do miast tuż po zakończeniu swojego wieczoru wyborczego w stolicy. O godzinie 22.45 wołominiacy zebrali się w centrum miasta, by spotkać się ze swoim kandydatem. Co mówił? Jak zagłosują mieszkańcy okolic stolicy?

- Prezydent Trzaskowski zaskoczył pozytywnie swoich wyborców w Wołominie, to tutaj wcześniej rozpoczął swoją jeszcze nie kampanie, ale bój o fotel prezydenta, tutaj też rozmawiał z przedstawicielami wolnych zawodów, świadczących usługi dla mieszkańców, których najbardziej dotknęły skutki pandemii. Ponieważ raz już odwiedził Wołomin, niewielu spodziewało się, że również wyścig o fotel prezydenta RP w drugiej turze rozpocznie właśnie tutaj i to kilkadziesiąt minut po końcu ciszy wyborczej. Pomimo późnej pory w miejscu spotkania pojawiło się kilkuset mieszkańców. Padły ważne słowa w tym te o rozliczaniu zaniechanych za czasów PiS afer takich jak Wołomińskiego SKOKU, to ważne, gdyż między innymi to właśnie ta sprawa wpływa negatywnie na opinie krążące o naszym mieście. Spotkanie, mimo iż wynikło dość spontanicznie, cieszyło się wśród mieszkańców sporym zainteresowaniem. To pokazuje jak ważny jest bezpośredni kontakt kandydata ze swoimi wyborcami, zwłaszcza w średnich i małych miastach, gdzie pomimo dużej liczby dobrze wykształconych mieszkańców dużym poparciem cieszył się jego kontrkandydat. Tego typu działania to najlepszy sposób do przełamania trendów i preferencji wyborczych z ostatnich lat. Jest nadzieja na zmianę a duża frekwencja na wyborach i podczas spotkania pozwala wierzyć, że zmiana już wkrótce będzie faktem. - powiedział nam Igor Sulich, aktywny samorządowiec i przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie.

Jak głosowali mieszkańcy okolic stolicy?

W powiecie wołomińskim 47,33% głosów zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski w Wołominie zdobył 26,43% głosów. W Markach było to 33,27%. Mieszkańcy Zielonki zagłosowali podobnie: 33,15% - Rafał Trzaskowski, 40,14% - Andrzej Duda. Najmniejsza różnica między faworytami wyborów była w Ząbkach pod Warszawą - 35,83% - Andrzej Duda, 33,9% - Rafał Trzaskowski.

Kandydaci komentują wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.