Rafał Trzaskowski liczy na zwycięstwo: "Jestem absolutnie przekonany, że wygramy"

2020-07-12 22:58 STAN
Wybory 2020. Wieczór wyborczy Rafała Trzaskowskiego
Autor: Marcin Wziontek Wybory 2020. Wieczór wyborczy Rafała Trzaskowskiego

Jestem absolutnie przekonany, że wygramy - mówił Rafał Trzaskowski tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich 2020. Te nie wskazują zwycięzcy. Różnica, według sondażu między kandydatami jest niewielka , bo 0,8 punktu procentowego - to ok 160 tys głosów. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Wybory prezydenckie 2020: Rafał Trzaskowski prezydentem Polski?

Jestem przekonany, że nic nas nie pokona - mówił tuż po pierwszych sondażowych wynikach kandydat Koalicji Obywatelskiej.​

- Już wygraliśmy - niezależnie od tego jaki będzie dokładnie wynik. Udało się nam obudzić, stworzyć nadzieję. Udało się nam stworzyć kampanię, która była w pełni kampanią obywatelską - mówił Rafał Trzaskowski tuż po ogłoszeniu wyników sondażu.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Ostateczne wyniki wyborów. Kiedy poznamy nazwisko prezydenta?

Nie ma zwycięzcy

Według wyników sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. głosów. Należy jednak podkreślić, że Ipsos zaznaczył, że na podstawie przeprowadzonego sondażu nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 punktu procentowego.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Minimalna różnica głosów! Kto został prezydentem Polski?

O zwycięstwie, jak podkreślał Rafał Trzaskowski, zadecydować mogą setki czy tysiące głosów.

- Jeszcze chyba nigdy w polskiej historii nie było tak blisko. Jeszcze nigdy tak bardzo nie poczuliśmy siły swojego głosu. Naprawdę każdy głos może zadecydować - mówił Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski: Mam nadzieję , że jutro obudzimy się w innej Polsce

"To będzie polityczny dreszczowiec"

- Na mojego nosa to będzie tak, jak w długim maratońskim biegu. Rywal będzie troszeczkę z przodu, a my go będziemy gonić. Wierzę w to, ze finisz, te ostatnie metry, czyli te ostatnie godziny, gdy będą schodziły wyniki będą szczęśliwe dla Rafała Trzaskowskiego - mówi Borys Budka, szef Platformy Obywatelskiej.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: frekwencja wyborcza po godzinie 18. Ile osób zagłosowało?

Z kolei były szef PO, Grzegorz Schetyna podkreśla, że chciałby, by powtórzył się scenariusz senacki.

- Kiedy przegrywaliśmy te wybory wieczorem, a następnego dnia o 13.00 okazało się, że jest zwycięstwo. To była dobra kampania, świetny Rafał Trzaskowski. Bardzo obywatelska, bliska ludziom - mówił Schetyna.

Według sondażu frekwencja w tych wyborach była rekordowa - szacowana jest 68,9 procent. Ostateczne wyniki wyborów mogą być znane już w poniedziałek wieczorem.

Grzegorz Schetyna o wynikach wyborów prezydenckich
Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.