Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia! Kurierzy pyszne.pl nie będą pracować

i

Autor: Adam Burakowski/REPORTER Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia! Kurierzy pyszne.pl nie będą pracować

Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia! Kurierzy Pyszne.pl nie będą pracować

2023-02-03 8:35

Kurierzy pyszne.pl zapowiadają kolejny, nieformalny strajk. Nie zgłoszą gotowości do pracy w kilku dużych miastach. Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy Konfederacja Pracy poinformował, że kurierzy domagają się m.in. przywrócenia dodatku stażowego, większej stawki godzinowej za pracę w weekendy i święta oraz dodatku za pracę w trudnych warunkach pogodowych. Którego dnia zamówione przez nas jedzenie nie dojedzie? Sprawdźcie to w naszym materiale.

Tego dnia nie zamówisz jedzenia?

Związek zawodowy Konfederacja Pracy należący do OPZZ poinformował, że kurierzy Pyszne.pl będą kontynuować strajk. Mogą sobie na to pozwolić ze względu na fakt, że mają możliwość wyboru dowolnie godziny i daty pracy. Kiedy dokładnie może nie dojechać do nas jedzenie, które zamówimy? Strajk przewidziany jest na piątek, 3 lutego. Protest kurierów Pyszne.pl - według Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy - obejmie następujące miasta:

  • Kraków,
  • Poznań,
  • Gdynia,
  • Bydgoszcz,
  • Warszawa.

Organizacja Międzyzakładowa OPZZ Konfederacja Pracy pośredniczy w rozmowach miedzy firmą, a kurierami. Poinformowała, że w styczniu firma nie zadeklarowała jasno woli realizacji postulatów pracowników – m.in.i przywrócenia dodatków stażowych odebranych kurierom na jesieni zeszłego roku. Zamiast tego przedstawiciele strony pracodawcy Pyszne. pl obiecali, że przeliczą budżet w zakresie wynagrodzeń i do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników. Osoby pracujące dla Pyszne.pl uznały, że 1,5 miesiąca, jakie firma miała na ustosunkowanie się do postulatów to czas wystarczający, w związku z tym zdecydowali się kontynuować protest.

? Kurierzy i kurierki Pyszne. pl podjęli decyzje o kontynuacji nieformalnego strajku rozpoczętego w grudnia 2022 r. ?...Opublikowany przez Konfederacja Pracy Wtorek, 24 stycznia 2023

W tej sprawie otrzymaliśmy komunikat od Pyszne.pl. Jego treść zamieszczamy poniżej w całości:

Planowana, nieformalna akcja protestacyjna utrudniła ułożenie grafików kurierów w niektórych lokalizacjach, jednak, z uwagi na jej skalę, bieżąca działalność operacyjna serwisu nie jest zagrożona w żadnej z nich. Zdecydowana większość zamówień w Pyszne.pl dostarczanych jest przez dostawców restauracji, którzy nie są współpracownikami serwisu, a akcja ich nie dotyczy. Pyszne.pl współpracuje z ponad 1800 kurierami i oferuje własną usługę logistyczną w 30 miastach Polski, akcja natomiast organizowana jest tylko w kilku. Nie spodziewamy się, by 3 lutego wystąpiły problemy z realizacją dostaw - napisał Wojciech Maćkowski, corporate communications & public affairs manager wPyszne.pl.

J. GRABIEC: PiS SFAŁSZUJE WYBORY? SĄ GOTOWI DO TAKICH DZIAŁAŃ

QUIZ. Serialowe nianie. Psychopatki i aniołki – rozpoznasz je po uczynkach?

Pytanie 1 z 10
To ona była nianią Szymka u samotnego Marcina Chodakowskiego. Oczywiście nie chodziło jej wcale o opiekę nad dzieckiem, a o dostanie się bliżej Mostowiaków... Mowa o:
Źródło: Tego dnia w tych miastach nie zamówisz jedzenia? Kurierzy Pyszne.pl zapowiadają strajk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE