Pulsoksymetr - co to jest? Ministerstwo Zdrowia podaruje nam specjalne urządzenia

2020-11-30 12:25 a.d.
Maseczki na cmentarzu. Czy na cmentarzu trzeba zakrywać usta i nos? Minister Zdrowia rozwiał wszelkie wątpliwości
Autor: PAP/Rafał Guz Maseczki na cmentarzu. Czy na cmentarzu trzeba zakrywać usta i nos?

Pulsoksymetr - co to jest? Ministerstwo Zdrowia podaruje nam specjalne urządzenie. Każdy kto ma dodatni wynik testu na COVID-19 otrzyma pulsoksymetr. Dzięki urządzeniu pokazującemu poziom nasycenia krwi tlenem oraz tętno, stan zdrowia pacjenta będzie na bieżąco monitorowany. Więcej dowiecie się w tym artykule!

Spis treści

  1. Jak działa pulsoksymetr?
  2. Pulsoksymetr - jak go dostać?

Pulsoksymetr - co to jest? Ministerstwo zdrowia wdraża program Domowa Opieka Medyczna. Zgodnie z nim każdy, między innymi, każdy kto będzie miał wynik dodatni na COVID-19, otrzyma małe, przenośne urządzenie, które pozwoli monitorować jego stan zdrowia. Urządzenie nosi nazwę pulsoksymetr i mieści się w każdej kieszeni. Wyniki z urządzeń będą wysyłane ekspertom.

Jak działa pulsoksymetr?

Łączą się za pomocą Bluetooth z telefonem komórkowym, który automatycznie wręcz zapisuje wyniki z pomiaru i te wyniki przesyłane są do centrum pomiaru. - mówi Minister Zdrowia Adam Niedzielski. W razie potrzeby zakażony trafi do szpitala.

Pulsoksymetr - jak go dostać?

Pulsoksymetry dostarczy do domu zakażonego Poczta Polska. 30 listopada wykryto ponad 5 tysięcy 700 zakażeń koronawirusem. Tak małej liczby nowych przypadków nie było od połowy października.

Otwarcie szpitala tymczasowego w MCK w Katowicach