Z Warszawy

Przyszły automat paczkowy zdenerwował mieszkańców. Wystosowali w tej sprawie petycję

2024-01-12 8:47

Automaty paczkowe zrewolucjonizowały nasze życie. Z roku na rok zdobywają w Polsce coraz większą grupę wyznawców. Co jednak w sytuacji, kiedy ich producenci chcą za bardzo uszczęśliwiać klientów? Taka sytuacja spotkała mieszkańców Ursynowa, którzy nie zgadzają się na kolejny automat w swojej okolicy.

Sytuacja w dzielnicy Ursynów wydaje się jedyna w swoim rodzaju. Przy ul. Pasaż Ursynowski 7 stanąć ma nowy automat ORLEN Paczki. Urządzenie służy do nadawania i odbierania przesyłek 24 godziny na dobę. W przyszłej lokalizacji obiektu usunięto już pobliskie krzewy oraz odpowiednio wyrównano i ugruntowano nawierzchnię.

Automat ORLEN Paczki ma stanąć na Ursynowie. Mieszkańcy reagują

Część mieszkańców sąsiednich bloków zareagowała na ten pomysł z dystansem, tworząc nawet petycję o wstrzymanie umieszczenia urządzenia. Powodem ich niezadowolenia, jak argumentują, jest nieodpowiedni wybór lokalizacji przez firmę. W odległości poniżej 100 metrów znajdują się dwa inne automaty - DHL i Allegro.

Autorka petycji zwróciła uwagę, że miejsce postawienia urządzenia znajduje się bardzo blisko okien budynku mieszkalnego. Rozładowywanie oraz korzystanie z automatu w godzinach ciszy nocnej ma w ten sposób powodować dyskomfort. Od 3 grudnia petycję podpisało 58 osób. Z najnowszych informacji wynika, że dokument z podpisami został dostarczony na adresy mailowe spółdzielni SBM Ursynów oraz firmy Orlen. Poprosiliśmy oba podmioty o komentarz.

Jak przekazała nam SBM Ursynów, na terenie pomiędzy budynkami Pasaż Ursynowski 7 a Pasaż Ursynowski 5 obowiązuje strefa zamieszkania, w związku z czym pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo.

"Zarząd SBM Ursynów na podstawie § 91 Statutu stara się w miarę możliwości pozyskiwać dodatkowe przychody w poszczególnych nieruchomościach tj. najem lokali usługowych, miejsc postojowych, dzierżawy terenu czy najem powierzchni reklamowych. Każdy dodatkowy przychód dla nieruchomości zmniejsza obciążenia ponoszone przez ich użytkowników" - dodano w komunikacie. Orlen nie udzielił nam odpowiedzi.

Petycja online znajduje się pod adresem: www.petycjeonline.com/nie_dla_paczkomatu_orlen_przy_ul_pasa_ursynowski_7.

Zobacz poniżej zdjęcia świątecznego metra w Warszawie:

Uszkodził paczkomat, bo nie mógł wysłać paczki