Przyszedł zdawać egzamin na prawo jazdy, a był kompletnie pijany! Zatrzymano 22-latka

2020-01-10 10:45
Samochód
Autor: Canva.com

Egzamin na prawo jazdy codziennie w Warszawie zdaje nawet kilkadziesiąt osób. Przygotowując się do niego pamiętamy o powtórzeniu sobie najważniejszych manewrów i odpowiednim zaprezentowaniu się przed egzaminatorem. Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który podszedł do egzaminu kompletnie pijany. Mundurowych zawiadomił egzaminator.

Kilka dni temu po godzinie 8 policjanci z komisariatu na Bemowie zostali powiadomieni o tym, że kursant, który przyszedł zdać egzamin na prawo jazdy jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Wynikało, z nich, że kursant na placu próbował wykonać manewr, jak się potem okazało, na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Dziwne zachowanie 22-latka od razu spostrzegł egzaminator, który zaalarmował patrol Policji i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie. - czytamy na stronie warszawskiej policji. 22-letni niedoszły kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem. Niezależnie od tego czy posiada się już prawo jazdy, czy też nie jest to czyn zabroniony przez prawo.

22-latek próbował zdać egzamin na prawo jazdy pijany - co mu grozi?

22-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE