wydarzenia

Przysięgę wojskową w Warszawie złożyło 1800 żołnierzy. Szef MON: to historyczne wydarzenie [ZDJĘCIA]

2023-09-30 12:19

W sobotę w Warszawie 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową, to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna. To historyczne wydarzenie, nigdy w historii Wojska Polskiego tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi – mówił w sobotę szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak w sobotę wziął udział w przysiędze wojskowej żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w Wojskowej Akademii Technicznej. Szef MON poinformował, że w sobotę 1800 żołnierzy złożyło przysięgę wojskową. Podkreślił, że to sygnał mówiący o tym, że Polska jest bezpieczna, bo ma "fantastycznych żołnierzy, patriotów, młodych ludzi, którzy postanowili związać swoje dorosłe życie z Wojskiem Polskim". – To bardzo dobra decyzja, przed wami wspaniałe perspektywy – powiedział do obecnych na placu żołnierzy.

– Kiedy rozmawiałem z komendantami, rektorami mówili, że to wydarzenie historyczne (...) Nigdy w historii Wojska Polskiego tylu przyszłych oficerów nie składało przysięgi. To bardzo dobry znak i sygnał mówiący o tym, że Wojsko Polskie jest coraz silniejsze – mówił.

Błaszczak zaznaczył, że rok 2015 był ważny i świadczy on o pewnym przełomie jeśli chodzi o wzmacnianie Wojska Polskiego. – Wcześniej jednostki były rozwiązywane, również akademie wojskowe traciły słuchaczy, podchorążych, studentów – dodał.

W sobotę przysięgę w Warszawie składało ponad 1800 żołnierzy rozpoczynających studia na czterech wojskowych uczelniach. Na placu apelowym przy ulicy Kaliskiego 2 słowa przysięgi wypowiedzieli podchorąży podejmujący naukę w Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych, Lotniczej Akademii Wojskowej i Akademii Marynarki Wojennej.

Tego jeszcze nie było! W Warszawie powstało rondo dla rowerów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE